MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Fikirtepe, Genel, Manşet, Toplum » Kadıköy de “Yeşil Bina Yeşil Mahalle” Konferansı!
Kadıköy de “Yeşil Bina Yeşil Mahalle” Konferansı!


Ekolojiye duyarlı, çevreye dost yeşil binalar ve yeşil kentler için çalışmalar yürüten Kadıköy Belediyesi, Ekolojiye Duyarlı Sürdürülebilir Yerleşke Kriterlerini belirlemek için 1.Yeşil Bina, Yeşil Mahalle ve Sürdürülebilir Kentsel Yaşam Konferansı düzenliyor.

Kadıköy’de Kentsel Dönüşüm Projesi’nin başladığı Fikirtepe gibi kentsel yenileme bölgeleri başta olmak üzere, deprem riski altındaki bölgelerin yeniden planlanmasında, yeşil bina ve yeşil mahalle oluşumu için gerekli kriterlerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen konferans, inşaat sektörünün tüm taraflarını bir araya getirecek.

Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde,  TURKECO İnşaat ve Enerji Firması ile birlikte düzenleyeceği konferans, Kadıköy Belediyesi İmar Müdürü Erol Özyurt’un konuşmasıyla başlayacak.

Konferansta, Turkeco İnşaat ve Enerji Firması Ceo’su Dr.Duygu Erten’in “Sürdürülebilir Yeşil Yerleşkeler Yol Haritası” konulu sunumunun yanı sıra, “Yeşil Bina Tasarımları, Kentsel Dönüşüm Alanlarında Müteahhitlerin Sorumlulukları, Sürdürülebilir Yerleşkeler için Bina Enerji Verimliliği, Akıllı Yeşil Binalar, Yeşil Binalar ve Örnek Uygulamalar,  Binalarda Su Verimliliği ve Gri Su Geri Kazanımı, Şehir Yapı Atıklarının Geri Dönüşümü ve Yeniden Kazanılması, Bina Yalıtımının Önemi,  Yeni Nesil Yanmaz Isı Yalıtım Plağı ve Yeşil Yapılar için Çevre Etiketleri ile Yeşil Çatılar ve Yeşil Ürün Yaklaşımları” konuları, uzmanları tarafından katılımcılarla paylaşılacak.

Konferansta ayrıca,  yeşil bina sertifikaları  LEED ve BREAM  ile,  Kadıköy’ün yerel  yapılaşma koşulları dikkate alınarak hazırlanan  “Yeşil Bina Tasarımı ve İnşaat Kriterleri  Versiyon I Kılavuz Çalışması” da tanıtılacak.

Yerel inşaat sektörü temsilcileri müteahhitler, proje ekipleri, ilgili dernek ve meslek odalarının davet edildiği konferansta uzmanlar, yeşil bina uygulamaları konularında görüşlerini dile getirecek.

 

TARİH: 16 EKİM 2012 SALI

SAAT: 09.00-16.30

YER: Kadıköy Belediyesi Meclis Binası Konferans Salonu KOZYATAĞI (KOZZY YANI)

İrtibat: 0216 542 50 35 Cansu Tekin

 

📆 15 Ekim 2012 Pazartesi 10:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR