MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Sabancı Üniversitesi Türkiye’nin En Girişimci ve En Yenilikçi Üniversitesi!

Sabancı Üniversitesi Türkiye’nin En Girişimci ve En Yenilikçi Üniversitesi!Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün: “Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi”ne göre, Sabancı Üniversitesi ilk sırada yer alıyor”

 

Türkiye’de ilk kez hazırlanan “Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi” düzenlenen bir basın toplantısı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün tarafından açıklandı. Buna göre sıralamanın başında Sabancı Üniversitesi yer alıyor.

 

Endeksin ilk beşinde yer alan üniversiteler şunlar: Birinci Sabancı Üniversitesi, ikinci Orta Doğu Teknik Üniversitesi, üçüncü İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, dördüncü Özyeğin Üniversitesi, beşinci İstanbul Teknik Üniversitesi.

 

Nihat Ergün’ün verdiği bilgiye göre, endeks belirlenirken öğretim üyesi 50’nin altında olan üniversiteler hesaplamaya dahil edilmedi. Bu nedenle söz konusu çalışma Türkiye’deki 168 üniversitenin 126’sını kapsıyor.

 

“Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi”, bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği, fikri mülkiyet havuzu, işbirliği ve etkileşim, girişimcilik ve yenilikçilik kültürü ile ekonomik katkı ve ticarileşme olmak üzere toplam 5 boyuttan oluşuyor.

📆 11 Ekim 2012 Perşembe 16:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR