MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Atatürk, Genel, Manşet, Toplum » Ataşehirli Çocuklar Atatürk’ü Şiirlerle Anacak!
Ataşehirli Çocuklar Atatürk’ü Şiirlerle Anacak!


Ataşehir Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası kapsamında “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” isimli şiir okuma yarışması düzenleniyor.

 

Düzenlenen İlköğretim Okullar Arası Ödüllü Atatürk Şiirleri Okuma Yarışması; çocukların, Atatürk’ün düşüncelerini okuyup özümsedikten sonra, şiirler aracılığıyla insanları duygu ve düşünce dünyasına götürerek, estetik bir hazla Atatürk’ü anlatmalarını amaçlıyor.

 

Ataşehir’de okuyan ilköğretim 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılacağı yarışmada; çocukların okuyacağı Atatürk konulu şiirler, herhangi bir şairin şiirinden alıntı veya öğrencinin kendi yazdığı şiir de olabilecek. Her okuldan 3 kişinin katılabileceği yarışmada şiir okuma süresi 5 dakika ile sınırlandırılacak.

 

Yarışmada; elemeler 07 Kasım tarihinde saat:10.00’da, final ise 09 Kasım tarihinde saat 12.00’da Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde gerçekleştirilecek.

 

Yarışmada; birinci olan öğrenciye 1 tam altın, ikinci olan öğrenciye 1 yarım altın, üçüncü olan öğrenciye de 1 çeyrek altın hediye edilecek.

Mansiyon ödülü alan öğrenciye, abonelik ücreti Ataşehir Belediyesi tarafından karşılanmak üzere 1 yıllık Çocuk Bilim Dergisi aboneliği verilirken, yarışmaya katılan tüm öğrencilere de şiir kitabı hediye edilecek.

 

📆 09 Ekim 2012 Salı 16:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR