MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » Dadaşların Maltepe’deki modern vakıf binası hizmete açıldı!
Dadaşların Maltepe’deki modern vakıf binası hizmete açıldı!


Maltepe’de hizmet veren Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu yeni binasında ilk toplantısını yaptı. Toplantıya konuk olarak Ak Parti İstanbul Milletvekili Erzurum’lu İdris Güllüce’de iştirak etti.

 

Dadaşlar Vakıfta kahvaltıda buluştular!

Toplantıya kahvaltı yaparak başlayan vakıf yöneticilerinin öncelikli gündemi, yeni binada hizmet vermenin heyecanını yaşarken görkemli bir açılış töreni hazırlıklarını görüşmek oldu.

Vakfımızda eğitim ve kültür hizmetleri daha aktif olacak!

Başkanı Süha Dengizek, açıklamada, “Biz vakfımızın yeni binasını yaptık bitirdik. Ramazanda buraya geldik o gün hatim okutarak vakfımızı açtık.

Şu anda da gençlik kolları tarafından da Eylül’ün 30’u olmak kaydı ile kuran kursları, onun haricinde spor çalışmaları yönetimimizde de milli Teak-wondo’cu arkadaşımız var Uzakdoğu sporlarını öğretmeye başlayacağız.

Karkas halinde aldığımız binayı bu hale getirdik!

Vakıf binamız biz aldığımız zaman karkas halindeydi. Bize daha önceki bu vakıf yöneticiliği yapan arkadaşlar bu binayı bize hediye ettiler. Bizlerde yönetim olarak, burada binanın süslemesini yaptık. Şu anda 6 katlı binamızın hepsini kullanılabilir şekle getirdik, Ramazanın 1’inde yeni binamıza taşındık, Ramazanın 1’inden itibaren yeni binamızda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Daha önceki yöneticilere bize böyle bir eser bıraktıkları için ben teşekkür ediyorum.

Ramazanda iftar programları yaptık her gün teravih namazları ve vakfımızda Erzurumlu vefat eden hemşerilerimize hatim okuttuk. Ve her akşam vakfımızda güzel sohbetler yaptık.

Erzurum erkek bar ekibi ve kadın barları burada kurslar vereceğiz.

Onun haricinde kadın kollarımız faaliyete başladılar. Kadın kollarımız şu anda üniversiteye hazırlık talebelerine ve lise hazırlık talebelerine ders vermeye başladılar.

İngilizce dersleri başlıyor!

İngilizce dersleri vermeye başladılar, buradan da ben arkadaşlara duyuruyorum Ekimin 2’sinde ders almaya başlayacaklar bende ders almaya başlıyorum benim İngilizcem hiç yok.

Kuran derslerine de arkadaşlardan katılan olursa bunda genç yaşlı düşünmüyoruz. Bunun haricinde kadın kolları Cuma günü yemek kurslarına başladılar. Kadın kollarımız bu faaliyetlerini yapmaya başladı sağ olsunlar kadın kolları gençlik kolları çalışıyor.

Hedef 2 yüz öğrenciye burs vermek!

Bize ne düşüyor? Bizim tek amacımız hedefimiz var, Erzurum kültürünü yaşatmak ve en az 200 talebeye burs vermek.

Binamız 6 katlı ferah bir mekana sahip!

Binamızın kullanılabilir alanı 1.200 m26 kat üzerine binamızın bodrum katını sosyal faaliyetlere ayırdık burada spor çalışması yapacağız, erkek folklör ekibi birde kadın barları çalışması yapacağız. Gençlik kolları buna paralel kuran kursları, İngilizce kursları çalışmamız var.

Giriş katımızı bekleme salonu ve Erzurum el sanatlarının sergilendiği şekilde yaptık, üst katımızı kadın kollarımıza ayırdık onlara verdik burada kadın kollarımız lise ve üniversite talebelerine son sınıfta olan talebelerimize 60’a yakın emekli öğretmenimiz var burada ücretsiz ders vermeye başladılar.

Kadınlar için el işi çalışmaları!

Kadınlarla ilgili el işi kursları, bu hafta başlattık yemek kursu vermeye başladılar. Diğer üst katımız bizim idari yönetim katı en üst katımız herefene toplantı odası artı biz burayı şuna da çevirdik taziyesi, cenazesi olanlara biz bu katı üç gün mutfağımız burada tuvaletimiz her şeyimiz hazır, cenazesi olan halkımız için 3 gün biz boyunca burada taziye evi olarak düşünüyoruz.

Gayemiz, Erzurum’un kültürünü yaşatmak!

En üst katımızı teras olarak yaptık denize nazır bir şekilde faaliyetlerimizi bu şekilde yapacağız. Şu anda bizim tek amacımız gayemiz var bu vakıf binamızda Erzurum’umuzun kültürünü yaşatmak. Ben buna bizzat özen gösteriyorum mesela burada gençlerimiz var Erzurum’u görmemişler Erzurum’un örf, adet, geleneklerini bilmiyorlar, biz burada değerli hocalarımız var ayda en az 2 sefer hem eğitime hem de seminer şeklinde bunlara kurslar vereceğiz Erzurum kültürünü yaşatacağız. İnşallah başarabilirsek 200 kişiye burs vermeyi düşünüyoruz. Bizim burada tek bir amacımız gayemiz var bunu da üstüne basa basa söylüyorum, Erzurum’a ve Erzurum’luya en güzel hizmeti yapabilmek.

Destek veren herkese teşekkür ediyoruz!

Bina yapımında bize yardım eden bütün hemşerilerimize ben teşekkür ediyorum. Burada bana en büyük desteği yönetimdeki arkadaşlarım vermiştir yönetimdeki arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Tabi binamızın ufak tefek borcu var bunu da yakın zamanda karşılamayı düşünüyoruz.

Resmi açılış 13 Ekim de!

Yapılan görüşmeler neticesinde vakıf açılış töreni için en uygun tarih olarak 13 Ekim 2012 Cumartesi günü belirlendi.

Herefenelere devam!

Burada da tüm hemşerilerimizi ayın 27 sinde her ayın son Perşembe günleri saat 19:00 da herefene toplantılarına tüm hemşerilerimizi davet ediyorum” dedi.

📆 20 Eylül 2012 Perşembe 01:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR