MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Spor » Fenerbahçe’li Alex’in heykeli dikildi!

Fenerbahçe’li Alex’in heykeli dikildi!Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu kaptan Alex de Souza’nın heykeli törenle açıldı. Brezilyalı futbolcu, törende yaptığı konuşmada göz yaşlarını tutamadı.

 

Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda gerçekleştirilen açılış törenine Alex de Souza’nın yanı sıra Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, İdari menajer Hasan Çetinkaya, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Temelli ve Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay da katıldı. Başkan Aziz Yıldırım ise Topuk Yaylası’ndaki programı nedeniyle açılışa katılmadı.

 

Yaklaşık 32 bin liraya malolan heykelin açılışında konuşma yapan Brezilyalı oyuncu, “Her şeyden önce burada benim bu ülkeye gelmemde pay sahibi olan insanlara teşekkür etmek istiyorum. Hayat arkadaşım, eşim Daianne’ye teşekkür etmek istiyorum. O olmasaydı, bu kadar uzun süre kendi ülkemizin dışında yapamazdım. Öncelikle ona çok teşekkür etmek istiyorum.

 

Ayrıca şu an Yönetim Kurulu’nda olmayan ancak Türkiye’ye gelmemde çok büyük pay sahibi olmuş Hakan Bilalkutlualp’e de teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca başkanımız Aziz Yıldırım’a çok teşekkür etmek istiyorum. Geldiğim ilk günden bu yana doğru kişi olmuştur. Sıkıntılar olduğunda beni her zaman odasına çağırmıştır. Sıkıntılarımız birlikte aşmışızdır. Geldiğim günden bu yana sergilediği duruşundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Geçmiş yıllarda çalıştığı teknik direktörlere de teşekkür eden Alex, “Zico ayrı biri, her zaman idolüm olmuştur. Aragones’e futbol görüşünden dolayı çok büyük saygı duydum ve duyacağım. Sayın Aykut Kocaman’a da çok teşekkür ediyorum. Çünkü bütün hocalarımda olduğu gibi bu kadar sıkıntılı ve baskılı dönemde Aykut Hoca olmazsa, olmazdı.” diye konuştu.

 

Alex de Souza konuşmaları sırasında duygulanarak göz yaşlarını tutamadı. Konuşmakta zorluk çeken Brezilyalı futbolcu, “Ben daha buraya gelmeden önce beni ikna etmeye çalışan kişiler bana hep Fenerbahçe taraftarının büyüklüğünde bahsetti. O zaman hiçbir şey bilmiyordum. Araştırmaya başladım, Taffarel, Nobre ve Luciano ile konuştum. Ama inanmadım o zamanlar. Hala Fenerbahçe taraftarının nasıl bu kadar tutkulu olduğunu anlamıyorum. Sizlere söz veriyorum ki Fenerbahçe’de olduğum sürece elimden gelenin en iyisini yapacağım.” şeklinde konuştu.

 

TARAFTARLARDAN BÜYÜK DESTEK

Ailesiyle birlikte Yoğurtçu Parkı’na gelen kaptan Alex de Souza, taraftarlardan büyük destek gördü. Alex’in takımı bırakmaması yönünde tezahüratlar yapan taraftarlar, Brezilyalı futbolcunun ardından parka gelen teknik direktör Aykut Kocaman’a da sevgi gösterilerinde bulundu. Konuşmaların ardından Alex, heykelin açılışını yaptı. Taraftarlar da ellerindeki meşelaleri yakarak tezahüratlarda bulundu.

📆 16 Eylül 2012 Pazar 00:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR