MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Spor, Toplum » Aziz Yıldırım’dan ‘3 Temmuz’ Açıklaması: Bu Bir Şike Davası Değildi!

Aziz Yıldırım’dan ‘3 Temmuz’ Açıklaması: Bu Bir Şike Davası Değildi!Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 3 Temmuz sürecini ve yarı süreciyle ilgili “Bu bir şike davası değildir.” dedi.

NTVSpor’da yayınlanan Futbol Aktüel programında Fuat Akdağ, Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay’ın sorularını cevaplandıran başkan Aziz Yıldırım, kulübün içinde bulunduğu 3 Temmuz sürecini ve yargı süreci ile ilgili konuştu. Yıldırım, “Yargı süreci devam ettiği için hukukçular pek konuşmamam gerektiğini söyledi. Türkiye bu süreci yaşadı. Başka hiç bir camia Fenerbahçe’nin dışında bu sürecin altından kalkamazdı.” dedi.

Silahlı örgüt kurmaktan dinlenmeye başlandıklarını anlatan başkan Yıldırım, “Eğer siz 25 milyon taraftarı olan Fenerbahçe başkanını, her gün ortada olan bir insanı belge ve bilgi yokken, dinlerseniz bu yanlıştır. Neden dinleme kararı aldılar ve kimler silahlı örgütten dinleniyordu. Olgun Peker’i de bizi bu davaya monte etmek için dahil ettiler. Türkiye’nin heryerinde olan olaylardan dolayı silahlı suç örgütünde yargılanır olduk. Ben silahlı örgütten dinleniyorum peki arkasından bir kirlilik yansıtıldı. Bizim kaçacağımız ile ilgili bir takım şeyler bile söylendi. Zamanı gelince belge, bilgi vegörüntülerle konuşacağım.” diye konuştu.

İbrahim Akın’a 100 bin euro verildiği yönünde iddialarla yönelik de Yıldırım, “Peki bu paraları nereden çıkardım. Hesaplarım incelendi ve herhangibir olumsuz şeye rastlamadılar. Yapmadığımız konuşmalar hakkında düzenlemeler yaptılar. Orada Kenan Bey’e para verildiğimle ilgili bir ibare vardı ve ben de gerekli yardımı yaptığımı söyledim, sadece bu. Fenerbahçe şike yapmış deniyorsa, Türkiye’de şike yapmayan kulüp yoktur. Kimse yapmadım diyemez..Başbakan’a bir şey olduğu zaman gereği yapılıyor; ama burada bu böyle olmuyor. Bu bir şike davası değildir.” şeklinde konuştu.

“CAS DAVASINDAN TÜRKİYE’NİN VE FENERBAHÇE’NİN MENFAATLERİ İÇİN VAZGEÇİLDİ”

Kulübün CAS davasından vazgeçme sebeplerini de açıklayan başkan Yıldırım, “Hem kendi hem de Türkiye Cumhuriyeti menfaatlerini düşünerek çektik davayı. Türkiye Cumhuriyeti’nin menfaati, neyse Fenerbahçe’nin ki de odur. Mali kayıplar kalkar; ama lekeler kalkmaz. Fenerbahçe’yi bu şekilde kimse suçlayamaz. Ömrüm yettiğince bunu savunmaya, bu yalan iddialarla, iftiralarla mücadele etmeye devam edeceğim. Yalnız bize yapılan bir operasyon gibi yapılan bu olaylar yanlıştır. Türk sporunun lokomotifine karşı yürütülen bu dava çok yanlış bir harekettir.” ifadelerini kullandı.(CHA)

📆 14 Eylül 2012 Cuma 10:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR