Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Flaş

Gürsel Tekin: “Adaylığıma İstanbul Halkı Karar Verecek”

Yayınlanma:
ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olup olmayacağına İstanbul halkı ve partisinin karar vereceğini söyledi.

Gürsel Tekin, CHP Halkevleri’nin düzenlediği etkinlik kapsamında çocuklar ve aileleriyle boğaz gezisine çıktı. Tekin, gezi öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “Önümüzdeki seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacak mısınız?” sorusu üzerine Tekin, “Şimdi öncelikle bir projemiz var. Gürsel Tekin adına, Ahmet, Mehmet adına değil.

CHP önümüzdeki süreçte İstanbul’un sorunlarının üstesinden nasıl gelebilir, hangi öngörüler var bunları kamuoyuyla paylaşacağız. Adaylık kararına da İstanbul halkı karar verecek. İstanbullu kime güveniyorsa, kimin yönetmesini istiyorsa ona bakacağız. İnşallah gördüğüm kadarıyla İstanbul’da yaşanan önemli sorunların üstesinden ancak sosyal demokrat bir siyasi parti gelebilir. Rakip kim olacak tabi bilemiyoruz.

Sonuç itibarıyla Kadir Bey ile 5 yıl burada çalıştık. İstanbul il başkanı ve aynı zamanda meclis üyesiydim. Sayın Topbaş da belediye başkanıydı. Kendisini çok önceden tanırım, çok kibar beyefendi bir insandır. Sonuç itibariyle AK Parti kimi aday gösterecek bilemeyiz. O AK Parti’nin vereceği karara bağlıdır. 2009 yılında Sayın Kılıçdaroğlu talep edildi. Bende o dönem aday olmama rağmen Sayın Kılıçdaroğlu’na teklif götüren insanım. Macera peşinde koşmam. İstanbul’un sorunlarının üstesinden gelecek hangi CHP’li varsa yanında saf alırım” diye konuştu.

CHP’nin önceki seçimde çok az bir oy farkıyla seçimi kaybettiğini anlatan Tekin, bu kez öngörülerinin seçimi almak olduğunu söyledi.
Tekin, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in kamuoyunda tartışılmak üzere sunduğu 11 maddelik ‘Teröre Karşı Ulusal Mutabakat’ çağrısıyla ilgili de şunları söyledi:

“Bugün 11 maddelik bir öngörü olarak kamuoyuna sunmuş ve bunu da meclis başkanı olarak değil kendisi bireysel Cemil Çiçek olarak önerdiğini ifade etmiş. Ama inceledim ki Sayın Çiçek’in önermiş olduğu 11 maddenin tamamı bu meşhur demokratik açılamayan kitapçığın tamamı. Yani görülüyor ki AKP mutfağında hazırlanmış ve Sayın Cemil Çiçek’e verilmiştir.”
Tekin, daha sonra kendisinden iş isteyen bir kadına, “Kameralara söyle, Başbakan duysun” dedi. İSTANBUL (İHA)

İlgili Haberler

Basında Kadıköy
20 Mayıs 2024
Duman’ın “Erzurum’a Selam Söyle’nin ardından, “Kars’a Selam Söyle” kitabı yayınlandı

Marmara Üniversitesi öğretim üyelerinden Erzurumlu Prof. Dr. Halûk Harun Duman, Erzurum’u konu alan iki kitapla birlikte bir de Kars’ı konu alan yeni bir kitap yayımladı. Kitaplar hakkında değerlendirme yapan Duman, “Çok zengin anılar ve tarihsel bilgiler içeren kitaplar her iki şehrin 1960-1985 yıllarına ışık tutan ilginç bilgilerden oluşuyor. Adeta şehrin gizli tarihi sayılabilecek kitaplarla hiç […]

Genel
20 Mayıs 2024
Mardin Basın Çalıştayı’nda Gazeteciliğin Olumsuz Etkilendiği Sebepler Konuşuldu

Gazeteciler, yeni başlattıkları Basın Platformu hareketiyle Mardin’de bir çalıştay düzenlediler. Mardin Yay Grand Oteli’de gerçekleşen Basın Platformu 2. Çalıştayı, Mardinli gazetecilerinde yer aldığı toplantıda, önemli sorunların masaya yatırılmasına ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan gazeteciler, gelişen teknoloji, ekonomik sıkıntılar ve sosyal medya etkisi gibi konuların basılı gazeteciliği nasıl etkilediğini derinlemesine ele aldılar. TEKNOLOJİ VE TÜKETİM ALIŞKANLIĞI […]

Ekonomi
18 Mayıs 2024
Palandöken: “Yeni bir yapılandırma kanununa ihtiyaç var”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade etti. Kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Enflasyondaki artış sadece dar gelirlileri değil esnafı da büyük […]

Basında Kadıköy
18 Mayıs 2024
Kadıköylü Yazar Özge Doğar’dan Yeni Kitap

Kadıköylü Yazar Özge Doğar’ın “Renkli Çiçeklerim Var” başlıklı yeni öykü kitabı, Ters Kule Yayınları etiketiyle çıktı. 13 öyküden oluşan kitapta Çiçekçi Kadın Pembe, kadınlığa, insanlığa, geleceğe dair öyküler anlatırken; umudun oltasına takılmamızı sağlıyor. Özge Doğar “Renkli Çiçeklerim Var” hakkında, “Toplumsal acıların, bireyi etkilememesi mümkün değil. Benim öykülerimde kadınlar eşitlikten ve özgürlükten yana bir dünya için […]