MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Genel, Toplum » Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi;“Deprem Değil Bina Öldürür Gerçeğini Unutmayalım”
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi;“Deprem Değil Bina Öldürür Gerçeğini Unutmayalım”


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 13. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Deprem önemleri her türlü siyasi kaygıdan uzak yerel ve merkezi yönetimlerin ortak çalışması hızla hayata geçirilmelidir” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi açıklamasında şunları söyledi:

 

“Ülkemize büyük üzüntü yaşatan, acılarını hala hissettiğimiz 17 Ağustos Marmara Depremi’nin ardından 13 yıl geçti. Binlerce insanımızın hayatını kaybettiği, yaralandığı, binlerce çocuğumuzun yetim ve öksüz kaldığı bu felakette yaşadıklarımızı unutmadık.

 

Türkiye’nin en önemli gerçeklerinden biri olan deprem konusunda, yıllardır yaşanan her büyük acının ardından acıları paylaşmanın ötesine geçmeyen tepkiler, önlemlerin hızla gerektiği gibi alınmaması, tüm uzmanların ortak görüşü olan olası bir deprem felaketinde ne yazık ki daha büyük yeni acıları yaşayabileceğimiz gerçeğini bize hatırlatıyor.

 

Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu tüm bilimsel verilerle kanıtlanmışken, yine tüm uzmanların sık sık vurguladığı “deprem değil bina öldürür” gerçeğine karşın, yerel ve merkezi yönetimlerin her türlü siyasi kaygıdan uzak, hızla ortak çalışma yapmaları, özellikle deprem riski altında bulunan yerleşim merkezlerinde depreme dayanıklı konutlaşma için tüm olanaklar seferber edilmelidir.

17 Ağustos depreminin yıldönümünde, bir daha böyle acılar yaşanmaması ümidiyle bu felakette kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum”

 

 

📆 17 Ağustos 2012 Cuma 11:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR