MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Fasl-ı Siyaset Genç Sivilleri’ni Konuk Etti
Fasl-ı Siyaset Genç Sivilleri’ni Konuk Etti


Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği 59. Fasl-ı Siyaset programının konuğu genç siviller hareketinden Turgay Uğur’du. BY otelde yaptığımız programımıza ilgi beklediğimizden de fazla oldu. Siyasi ve hukuki işler başkanı Nimet Kirişçi’nin açılış konuşmasını ardından Turgay Uğur genç siviller hareketinin ne olduğunu, nasıl doğduğunu slayt gösterimi ile anlattı.

Turgay UğurAk Parti kurulduğundan itibaren çeşitli engellemelere rağmen yoluna kararlılıkla devam ediyor. Demokratik açılım konusundaki politikanızı destekliyorum. Bu güne kadar terörle ilgili olarak sadece aspirin tedavisi uygulandı. Yani lokal olarak terörün görüldüğü yere operasyonlar düzenlendi. Bu da tabii ki yeterli olmadı. Şimdi kararlılıkla sosyal, kültürel ve her konuda bu işin üzerine gidiliyor. Bu açılıma destek vermemek için insanın ya art fikirli ya da düşüncesiz olması gerekiyor.

Ak Parti Vatan haritasını bizim bildiğimiz şekilden çıkartarak bölge haritasına çevirdi. Bunun ne kadar iyi bir şey olduğunu Artvin’e uçakla giden vatandaşlarımız daha iyi bilirler. Eskiden Trabzon’a kadar uçakla gidip daha sonra 4–5 saatlik otobüs yolculuğundan sonra Artvin’e varıyorlardı. Şimdi ise bir saatte Batum’a gidip oradan aktarma ile yine bir saatte Artvin’e varıyorlar. Türkiye’nin komşuları ile neredeyse sınırlarını kaldırması hem vizyon değişikliği bakımından hem de bölgede kendisine verilen önem bakımından fevkalade güzel olmuştur. Dış işleri bakanımız Ahmet Davutoğlu vizyon sahibi olduğu kadar ileri görüşlü ve çalışkan bir bakan. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çıkışlarını, tepkilerini çok insancıl buluyoruz. Belki de onun bu tabii halini seviyoruz” dedi.

Programın soru cevap bölümünün ardından Siyasi ve Hukuki işler başkanı Nimet Kirişçi konuğumuz Turgay Uğur’a ilçe başkanımız Muharrem Ödemiş adına hediyesini sundu…

Galeri
📆 04 Ocak 2010 Pazartesi 12:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR