MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Yazarlar » Atatürk Üniversitesinin Önemli Projesi!
Ahmet Berhan Yılmaz
Atatürk Üniversitesinin Önemli Projesi!


Atatürk Üniversitesi Rektörü Hikmet Koçak tarafından Başbakana sunulan “Bilim Müze Doğa ve Eğitim Park Projesi” Erzurum için son yılların en önemli ve hatta tek aklı başında projesi ve Erzurum’u marka yapacak bir proje olma özelliğini taşıyor.

Projenin detaylarına girmeyeceğim çünkü isteyen herkes üniversite web sayfasından ulaşabilir.

Şunu iyi bilmeliyiz ki; her bir Erzurumlu, Erzurum’a gönül vermiş her kişi bu projeyi dikkatle takip etmeli ve gerçekleşmesi için elinden gelen her şeyi yapmalıdır.

Bu konuda Sayın Başbakanın bu projeyi dinlemesi, bu projeye onay ve destek vermesi çok önemli, gurur ve mutluluk verici bir adımdır ve bu gelişme Başbakan’ın hakikaten Erzurum’ sevdiğini, önemsediğini göstermektedir.

Bu arada aylardır bu projeyi başbakana sunması için kendilerine rica edilen bazı kişilerin Bilim Müze Doğa ve Eğitim Park Projesi’ne sanki başka bir şehrin işiymiş gibi sırt çevirdiklerini ve hatta karşı olduklarını da bilmemiz gerektiğine inanıyorum.

Bilim Müze Doğa ve Eğitim Park Projesi’nin ana mimarı Sevgili İlker Yılmaz’a, maddi, manevi desteğini veren, bu projeyi Erzurum adına sahiplenen ve insanları cesaretlendiren Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak’a, destek verdiğini bildiğimiz herkese ve tabii ki Sayın Başbakan’a Erzurum adına teşekkür ediyorum.

Sayın Başbakan projeyi sahiplenince ortaya çıkan veya çıkacak olan ve aslında bu projeyi Erzurum’a yakıştırmayanları, destek vermeyenleri de isimlerini zikretmesek bile çok iyi bildiğimizi ve kendilerini kalben Allah’a havale ettiğimizi söylemeden geçemiyorum.

Bu hafta ikinci bir konuyu ele almak istiyorum; yaklaşık dört yıl önce bir yazı yazmış ve duyarlı her Erzurumlu gibi Erzurum Havalimanının isminin Erzurum Nafiz Kotan Havalimanı olarak değiştirilmesini teklif etmiştik. Bu konuda özellikle o zaman ETSO başkanı Muammer Cindilli ile birlikte hazırlanan ve bu isim değişikliğinin ne sebeple olması gerektiğini ve önemini anlatan bir dosyayı da hem bakanlığa göndermiş hem de internetten, yazılı basından yayınlamıştık.

Şimdi artık gecikmiş olan bu isim değişikliğinin yapılmasını isteyen birçok kişi gibi konuyu gündeme taşıyarak havalimanımıza yakışacak bu isim değişikliğinin bir an evvel gerçekleşmesini beklediğimizi belirtmek istedim.

📆 09 Temmuz 2012 Pazartesi 11:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR