MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Spor, Toplum » Şike’de Karar Cuma Günü!
Şike’de Karar Cuma Günü!


Futbolda Şike iddialarına ilişkin davada sanıkların esas hakkındaki savunmalarını sunmalarının ardından Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, “Bir aksilik olmazsa Cuma günü karar vermeyi düşünüyoruz. Belki Pazartesi gününe de sarkabilir.” açıklamasını yaptı

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Futbolda Şike iddialarına ilişkin davada Olgun Peker de esas hakkındaki savunmasını yapmak üzere söz aldı. Peker de İlhan Ekşioğlu gibi mahkeme heyetine hitaben “Gösterdiğiniz hoşgörü ve anlayış için teşekkür ediyorum.” dedi. Peker, “Bazen nükte ve espiriler yaptık. bazen de göndermeler yaptık ama sizin şahsınıza yönelik değildi. Ben bu dosyanın içinde olmamam gerekirdi. Ben başından beri hazırlıklıydım. Sonuna kadar da hazırlıklıyım. 4 soru soruldu bana. Keşke çok sorular sorulsaydı. Kendimi ifade etmek isterdim. Bana yakıştırılan bir profil vardı. Bu nedenle sorulara cevap vermek isterdim. Ben kabul ediyorum sokaklarda büyük ve bunla gurur duyuyorum ama gayri meşru yakıştırmasını kabul etmiyorum. Böyle bir ifade olmaz.” diye konuştu.

PEKER: HİÇ YALAN SÖYLEMEDİM

Bana sorunları olduğunu belirterek gelenlere hiç kimse kimseye birşey yapamaz. Devletten büyük güç yok. Gidin savcılığa başvurun diyordum ama bugün ben burada örgüt suçlamasıyla yargılanıyorum. Ben 9 yaşından 20 yaşıma kadar şurada Kasımpaşa’da büyüdüm. Telefon konuşmalarımdaki sert üslup buradan. Oradan çıkan siyasetçilerimizi siz de biliyorsunuz. İnsan sinirlendiğinde sert konuşabiliyor. Hatta sinirlendiğinizde siz de fena değilsiniz yani başkanım.” diye konuştu.

Bunun üzerine Başkan Ekinci de “Bir seminerde konuşmacı olan birinci sınıf hakim, sanık size küfrederse veya sinirli olduğunuz da karar vermeyin diye tavsiyede bulunmuştu. Bu nedenle merak etmeyin sinirli olduğumuzda karar vermiyoruz biz.” açıklamasını yaptı.

Peker’in, “Suçlu olsam yalan söylerdim.” sözü üzerine Başkan Ekinci, “Hiç yalan söylemediniz mi?” diye sordu. Peker’in “Söylemedim.” demesi üzerine Ekinci, “Menajerlik sorularını kimden aldığın konusunda yalan söylemedin mi?” diye sordu. Bunun üzerine Peker, “Savcılık’ta söylemedim, size söyledim. Yalan değildi.” ifadelerine yer verdi.

“BERAAT KARARINI TÜM GAZETELERE TAM SAYFA İLAN VERME HAYALİM VAR”

Bir iki üzüntüsü olduğunu belirten Peker, “İddianameyi okuduğumda şok oldum. ‘Kolluk kuvvetleri savcı beyi çok etki altında bırakmış olmalı ki böyle bir iddianame hazırlamış’ dedim. Ben de ‘Olsun mahkemede kendimi ifade ederim’ dedim. Kendimi aklarım ve bundan sonra tertemiz bir şekilde hayatıma devam ederim dedim. Ancak Savcı bey, beni suç örgütü suçlamasıyla suçlamış. Beraat edersem, beraat kararını tüm gazetelere tam sayfa ilan verme hayalim var.” dedi. Olgun Peker grubun dahil olduğu söylenen bir kişiyi arkadaşlar cezaevinde yanıma getirdiler. O kişide silah bulunmuş. Kimsin diye sordum, Olgun Peker çetesinden olduğunu söyledi ama beni tanımıyordu.” şeklinde konuştu.

Futbolcu menajeri Yusuf Turanlı, “Benim bir futbolcuya iyi oyna demem, futbolun içinde olan şeyler. Eğer futbolun içinde olanlar yargılanacak olsa bunu yargılamaya Kazlıçeşme meydanı yetmezdi. Bir senedir tutukluyum. Tahliye ve beraatimi talep ediyorum.” diye konuştu.

Duruşmaya katılan tutuksuz sanıkların da esas hakkındaki savunmalarını sunmalarının ardından Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, duruşmayı 29 Haziran 2012 tarihine ertelediklerini açıkladı. Ekinci, bir aksilik olmazsa Cuma günü karar vermeyi planladıklarını söyledi. Peker, “Belki Pazartesi gününe de sarkabilir.” açıklamasını yaptı. Ekinci, Cuma günü esas hakkındaki savunmaları eksik olan sanıkların savunmalarını alacaklarını, ardından da sanıklar ile avukatların son sözlerini soracaklarını söyledi. CİHAN HABER AJANSI

📆 28 Haziran 2012 Perşembe 10:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR