MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Taşkesti Doğal Mineralli Su Farklı Kulvarda Koşuyor!
Taşkesti Doğal Mineralli Su Farklı Kulvarda Koşuyor!


Taşkesti Doğal Mineralli Su, sağlık öncelikli ürün konseptlerinin tanıtımını yaptı. BPA’sız pet damacana ile su sektöründe bir ilkin öncüsü olan Taşkesti,  ‘Dr. Taşkesti’ sloganı ile bir ilki gerçekleştirerek 5 ve 8 litrelik cam damacana ile su sektöründe farklılığını pekiştiriyor…

Taşkesti Doğal Mineralli Su, ‘Çekirdek Taşkesti Ailesi’, ‘Klasik Taşkesti Ailesi’ adını verdiği 5 ve 8 litrelik yeni cam şişelerini düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı…

Tanıtım toplantısında konuşan Taşkesti Doğal Mineralli Su Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Yüz, “Sorumluluklarımızın bilincinde bir üretici olarak, ilk faaliyete başladığımız andan itibaren suyu tüketiciye sağlıklı ambalajda ulaştırma amacı ile yola çıktık ve bu bağlamda Türkiye’de BPA içermeyen damacanayı kullanan ilk firma olduk” dedi.

 

‘CAM  ŞİŞE DOLUMU YAPAN  İLK RUHSATLI FİRMA OLDUK’

Hayatın temel kaynağını, mümkün olan en sağlıklı sunum yolu camla tüketicilere ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Tamer Yüz konuşmasına şöyle devam etti; “Her zaman önem verdiğimiz ‘Yenilikçi’ bakış açısı ile Türkiye’deki ilk 5, 8, 12, 15 ve 19 lt cam şişe dolumu yapabilen tam otomatik makine hattını kurduk.  Sağlık Bakanlığı’ndan bu ürünlerin üretim ruhsatını alan ilk firma olduk.

Firma olarak, Üretim bandımızdan ilk olarak 8 LT’lik cam şişe ambalaj ile sofralarda yerini almış ve oldukça beğeni görmüştür. Temmuz ayı itibariyle,  5 ve 15 litre cam şişe ambalajlar ile üretime geçerek ürün gamımızı artırıp, Polikarbonat damacana kullanıcılarına da hitap edileceğiz.

Bolu dağlarının essiz florasından gelen ve mineraller açısından Türkiye’deki içilebilen sular arasında en yüksek değerlere sahip sulardan biri olması özelliğiyle, Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Doğal Mineralli Su’ kategorisine layık görülmüştür. 8 pH değeri ve çok düşük sodyum değeri ile sağlıklı sular arasında üst sıralardadır.

İnsan vücudu için bu kadar sağlıklı değerlere sahip bir suyu ilk faaliyete başladığımız andan itibaren hep sağlıklı ambalajlarda sunduk. Cam şişe ambalaj suyun en sağlıklı halidir.”

‘CAM DAMCANA BAYİLİKLERİNU KURACAĞIZ’

Firmayla ilgili bilgi veren Taşkesti Doğal Mineralli Su Genel Müdür Macit Yiğitalp, tesislerin 11 bin metre karelik ormanlık alanda bulunduğunu, suyun çıktığı bin 500 metre karelik alanın koruma altına alındığını belirtti.  Fabrikanın yapımına 01.07.2008 yılında 05.07.2010 tarihinde ilk sevkiyata başlandığını da belirten Yiğitalp, “ Mineral bakımından çok zengin olan suyumuz  8pH değerinde ve 4,5 fr. Sertliktedir” dedi.

TÜRKİYE AZ SU TÜKETİYOR

Su sektörüyle ilgili de bilgiler veren ve su tüketim oranlarının her geçen yıl daha da artığına dikkat çeken Yiğitalp, 2011 yılı itibariyle su tüketiminin 9.9 milyar litre, piyasa değerinin ise 3.45 milyar lira olduğuna dikkat çekti.  Macit Yiğitalp konuşmasını şöyle sürdürdü; “ İtalya’da yıllık kişi başı su tüketimi 189, Almanya’da ise 161 litre. Bu oran ülkemizde ise 138 litreyi bulmaktadır. 2011 yılında damacana satış pazarı, yüzde 1,6 büyüme ile 6.5 milyar litreye ulaşmıştır. Aynı yıl PET pazarı ise yüzte9.7 büyüme sağlayarak 3.4 milyar litreye ulaşmıştır.

Tonaj olarak damacana pazarı yüzde 66’lık bir paya sahiptir. Diğer damacanalar ise yüzde 34’lük payı vardır.  Taşkesti Su, her iki kesiminde pazar payını alacak olan, geleceğin ambalajı cam şişelere geçmeye karar vermiş ve bu yönde ilk adımı atmıştır. Taşkesti böylelikle yeni bir çevreci anlayışında öncüsü olacaktır. Bilindiği üzere pet mamuller tabiatta ancak 100 yılda yok olmaktadır.”

CAM DAMCANA BAYİLİKLERİNU KURACAĞIZ

Macit Yiğitalp konuşmasını, Taşkesti Doğal Mineralli Su’yun kuruluşundan bugün 180 bayiye tüketicisine hizmet verdiğini hedeflerinin ise sadece cam şişe bayilikleri kurarak yeni bir konsept kurmak olduğunu söyleyerek tamamladı.

 

TÜRKİYE’NİN SU İSTATİSTİK RAPORU

 

2009 YILI————–2010 YILI———-2011 YILI———-2012 YILI

TOPLAM ÜRETİM (Milyar litre)                    9.0                              9.5                       9.9                          10.3

DAMACANA (Milyar litre)                             6.25                            6.4                       6.5                           6.6

PET (MİLYAR LİTRE)                                       2.75                            3.1                        3.4                           3.7

KİŞİBAŞI TÜKETİM/YIL                                   124                             128                       133                         138

 

 

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 25 Haziran 2012 Pazartesi 10:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR