MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Magazin, Manşet » Behzat Ç.’nin yardımcısı Cevdet’e Madrid’ten ödül!
Behzat Ç.’nin yardımcısı Cevdet’e Madrid’ten ödül!


Madrid’ten Behzat Ç.’nin komiser yardımcısı Cevdet’e ödül

Behzat Ç. dizisinde komiser yardımcısı Cevdet rolünü oynayan Berke Üzrek’e Uluslararası Madrid Film Festivali’nden ödül geldi.

Üzrek, 2010 yılında rol aldığı The Marmara filmiyle Uluslararası Madrid Film Festivali’nde en iyi erkek yardımcı oyuncu ödülüne layık görüldü. Türkiye adına çok sevindiğini söyleyen Üzrek, ” Amerikalı yönetmenin çektiği The Marmara filmi 2010 yılında Heybeliada’da geçiyor. Film 2012 yılında Uluslararası Madrid Film Festivali’ne gönderildi. Daha sonra duydum ki festivalde en iyi yardımcı erkek oyuncu adayı olarak gösterilmişim. Aday olduğumu duyduğumda çok şaşkınlık yaşadım. Yakınlarıma haber verdim. Benim için önemli olan ödülü almak değil. Oraya Türkiye’den bir oyuncunun gitmiş olması. Mesele benim için buradaki enerjiyi oraya taşıyabilmektir. Ülkemizi temsil edebilmektir” dedi.

“HZ. MEVLANA’NIN BİZE DUYULAN İLGİDE ETKİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Festivale gittiğinde kendisine karşı beklenmedik bir ilginin olduğunu kaydeden Üzrek, “Benim üzerimdeki emeğin, olduğu gibi oraya yansıdığını düşünüyorum. Bize karşı çok ilgili ve meraklı davrandılar. Türkiye sonuçta çok köklü bir ülke, burası çok geçmişe dayanan topraklara sahip bir ülke. Mevlana tabi ki çok büyük ve dünyanın tanıdığı bir bilge. Bu büyük bilgenin çok büyük etkisi olduğunu düşünüyorum bize orada duyulan ilgide” diye konuştu.

Oradaki ilgilinin şahsına duyulan bir ilgi olmadığını, Türk topraklarında yaşayan insanlara karşı merak olduğunu vurgulayan başarılı oyuncu, şunları söyledi: “Bu ödül bana çok gurur verdi. Demek ki bir fark var ortada. Bu fark benimle ilgili değil, bu topraklarda yaşayan insanlar ile ilgili bir fark var olduğunu düşünüyorum. Bu topraklarda yaşayan insanların enerjisini ne kadar iyi bir şekilde yabancılara yansıtabilirsek o kadar iyi birşey yapmışız demektir. Bu ülkede yaşayan insanların neler ile ilgilendiğini, yaşama olan bakışlarını sanata olan bakışlarını gün ve gün daha iyi bir şekilde anlatabiliyorsak ne mutlu bize.”

 

CHA

📆 23 Haziran 2012 Cumartesi 10:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR