MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Ataşehir Belediyesi çöpleri resme dönüştürüyor
Ataşehir Belediyesi çöpleri resme dönüştürüyor


Ataşehir Belediyesi’nin çevre bilinci oluşturma yönündeki çalışmaları artarak devam ediyor.

“Çocuklarımızın ellerinde at(t)ıklarımız tablolara dönüşüyor” sloganıyla başlatılan yeni çalışma, resim sanatının dönüştürücü gücünü kullanarak çöp haline gelen atık malzemelerle; sanatın, toplumsal sorunlarda kullanılabileceğini göstermek amacını taşıyor.

 Proje kapsamında çocuklarla iki aylık bir atölye çalışması yapılacak. Bu çalışmada çocuklara geri dönüşüm materyalleriyle ilgili bilgiler verilirken, çöplerin atıldığı alanlara ilişkin söyleşiler yapılacak ve çöp toplayarak yaşamlarını sürdüren insanların hayat öyküleri araştırılacak.

Projeye katılan çocuklarla birlikte, çöplerden güzel bir İstanbul manzarası yapılacak. İki aylık atölye çalışmasının sonunda çocuklar yaptıkları işlerden oluşan sergileri fotoğraflayarak, yeni dönemde okullarına geri döndüklerinde, sınıflarında öğretmenleri ve arkadaşlarıyla bu bilgileri paylaşarak, çöplerin hikâyesini anlatacak.

10-14 yaş grubu arasındaki çocukların katılabileceği çalışmada kayıtlar ve dersler Ataşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM) ’n de yapılacak. 21-30 Haziran tarihleri arasında devam edecek kayıtlar için, ATAMEM’in Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi No:06 adresinde bulunan binasından veya 0216 570 90 19 numaralı telefon hattından bilgi alınabilinir.

📆 22 Haziran 2012 Cuma 16:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR