MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Sağlıklı Yaşam İçin Hijyen!
Sağlıklı Yaşam İçin Hijyen!


Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Ataşehir Örnek Lions Kulübü ve Maylo ortaklığıyla 21 Mart’ta başlayan Temizlik Şenliği kapsamında düzenlenen resim yarışmasında ödüller sahibini buldu.

İlçe genelinde, ana sınıfı ile 1–2–3. sınıf öğrencilerinden oluşan yaklaşık 8 bin çocuğa ulaşan Temizlik Şenliği etkinlileri kapsamında el yıkama ve tuvalet temizliğini anlatan bir tiyatro oyunuyla eğitim verildi. Projenin devamında da 6 ve 10 yaş gurubu öğrencilerinin katılımıyla “Sağlıklı Yaşam İçin Hijyen” konulu resim yarışması düzenlendi.

 

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen resim yarışması ödül töreninde, yarışmada; 1. olan öğrenciye tablet bilgisayar, 2. olan öğrenciye dizüstü bilgisayar, 3. olan öğrenciye de bisiklet hediye edilirken, 5–6–7 ve 8. olanlara da birer çeyrek altın ödülü verildi.

Ödül törenine; Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan ve İsmail Kabakcı, Belediye Meclis Başkan Vekili Semih Selimoğlu, Sağlık İşleri Müdür Vekili Dr. Oktay Yılmaz, Lila Kağıt Pazarlama Direktörü İlke Tuncay, Ataşehir Örnek Lions Kulüp Başkanı Sezen Öğücü ve belediye birim müdürleri ile çok sayıda konuk ve öğrenciler katıldı.

133 öğrencinin katıldığı yarışmada; Ali Nihad Tarlan İ.Ö.O.’ndan Barış Erdaş birinci, TEB Ataşehir İ.Ö.O.’ndan Şamil Tetik ikinci, Piri Reis İ.Ö.O.’ndan Sercan Lokumcu üçüncü, Şehit Öğretmen Mehmet Fidan İ.Ö.O.’ndan Berfin Yartağan dördüncü, İhsan Kurşunluoğlu İ.Ö.O.’ndan Nehir Naz Korkmaz beşinci, Halil Atamavcı İ.Ö.O.’ndan Berna Özkan altıncı, Şehit Öğretmen Mehmet Fidan İ.Ö.O.’ndan Bilge Ilgın Sarıcan yedinci ve İhsan Kurşunluoğlu İ.Ö.O.’ndan Mustafa Pinaz sekizinci oldu.

Tören sonrası tüm öğrencilere; tuvalet kâğıdı, havlu kâğıdı ve diş macunundan oluşan mini temizlik seti hediye edildi. El yıkama ve tuvalet temizliğini anlatan eğitimler sonrası öğrenci aileleri ile yapılan anketlerde; verilen eğitimlerin öğrencilerin temizlik alışkanlıklarına yansıma oranlarının yüzde yüz olduğu açıklandı.

 

Galeri
📆 22 Mayıs 2012 Salı 17:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR