MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Politika » Cemil Ekşi tutuklandı!
Cemil Ekşi tutuklandı!


Orhanlı eski Belde Belediye Başkanı Cemil Ekşi’nin de aralarında bulunduğu 8 kişi çıkartıldıkları Tuzla Adliyesi’nde tutuklandı.

Orhanlı eski Belde Belediye Başkanı Cemil Ekşi’nin de aralarında bulunduğu 8 kişi çıkartıldıkları Tuzla Adliyesi’nde tutuklandı. Adliye önünde bekleyen partililer ve yakınları duruma tepki gösterdiler. Avukatlar ise Pazartesi günü tutuklama kararına bir üst mahkemeye itiraz edeceklerini ifade ettiler.

4 gün önce polis tarafından gözaltına alınan Orhanlı eski Belediye Başkanı Cemil Ekşi, Tuzla’ya bağlı Orhanlı Belde Belediyesinde yolsuzluk yapıldığı gerekçesiyle 4 yıl önce yetkililere ihbarda bulunulmuş ve bunun üzerine belde belediyesinin dosyalarını inceleyen hesap kontrolörleri, yolsuzluk yapıldığını tespit etmişlerdi.

Sayıştay müfettişleri ve İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü müfettişlerinin yaptıkları çalışmalarda da yolsuzluk yapıldığı tespit edilmiş bunun üzerine başlatılan soruşturmanın ardından harekete geçen İstanbul Mali Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon başlatarak gözaltına alınmışlardı.

Operasyonda,  Orhanlı eski Belde Belediye Başkanı Cemil Ekşi’nin de aralarında bulunduğu toplam 26 kişi gözaltına alınmışlardı. Gözaltına alınan şüpheliler arasında, dönemin bazı belediye başkan yardımcıları, muhasebe yetkilileri, imar ve şehircilikten sorumlu başkan yardımcısı ile ihalelerde imzası bulunan belediye yetkililerinin de bulunuyordu.

İfadeleri tamamlanan Cemil Ekşi’nin da aralarında bulunduğu 26 kişi Tuzla Adliyesi’ne getirildiler. Burada ifade veren 26 kişiden aralarında Cemil Ekşi’nin de bulunduğu 8 kişi hakkında tutuklama kararı çıktı. Adliye önünde bekleyen partililer ve yakınları duruma tepki gösterirken, sanık avukatları Pazartesi günü çıkan bu Karara bir üst mahkemeye başvurarak itiraz edeceklerini ifade ettiler.

📆 19 Mayıs 2012 Cumartesi 12:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR