MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Özürlüler Balık Tutarak Stres Attı!
Özürlüler Balık Tutarak Stres Attı!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) “10-16 Mayıs Türkiye Sakatlar Haftasında” bir dizi etkinlik düzenliyor.

 

İBB Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) 7. Geleneksel “BALIK TUTMA ŞENLİĞİ” geniş katılımla gerçekleşti.

 

İstanbullu Özürlü çocukların katılacağı “Balık Tutma Şenliği” Galata Köprüsü’nde düzenlendi.

Evlerinden Alo 153-3 Ücretsiz Ulaşım servisiyle alınarak Galata Köprüsüne getirilen özürlü ve aileleri, keyifli bir gün geçirdiler.

 

Şarkılar eşliğinde oltalarını denize salan özürlü bireyler mutluluğu, oltaya takılan her balıkla biraz daha arttı. Kovalar balıkla doldukça onların da yüzü güldü.

 

İSÖM Gösteri Sanatlar Topluluğu Tuzla Horon ekibi yöresel kıyafetleri ile horon teperek balık tutan özürlü bireyleri şenlendirdi.

 

İlk Defa Balık Tutuyorum

Tekerlekli sandalyesi ile hayata tutunan Şura Nur Ertekin, “İlk defa balık tutuyorum. Tuttuğum balıklarla yemek yapacağım.” şeklinde mutluluğunu ifade etti.

Gizem Gökçe ise, annesinin yardımı ile suya saldığı oltadaki balıkların sevinciyle, “En çok balığı ben tuttum. Benim kovam doldu.” diyerek başarısıyla gururlandı.

Balık Tutma şenlikle ilgili konuşan İBB Sağlık Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürü Bekir Köksal, “Birçoğu ilk defa deniz kenarında balık tutmanın keyfini yaşıyor. İSÖM olarak sosyal etkinlikler düzenleyerek özürlü bireyleri sosyal hayata katmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

 

Galeri
📆 15 Mayıs 2012 Salı 21:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR