MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Rasimpaşa, Toplum » Söğütlüçeşme Camii’ne İmamevi, Dernek Binası Ve Otopark!
Söğütlüçeşme Camii’ne İmamevi, Dernek Binası Ve Otopark!


Kadıköy Belediyesi, Söğütlüçeşme Camisi’nin bahçesini ve yanında bulunan boş araziyi düzenliyor. Camii’nin bahçesini yeniden düzenleyen belediye, İmam evi ve  Camii Dernek Binası’nı yeniden yaparken,  özellikle cenazeler sırasında büyük problem olan trafiği çözmek içinde üstü yeşil alan altı otopark olan yeni bir proje yapıyor.

Kadıköy’ün en işlek bölgelerinden Söğütlüçeşme Caddesi… Kadıköy Rıhtım bölgesine giden en önemli ana arterlerden biri olması nedeniyle cadde, kent trafiğinin en yoğun olduğu yerlerden biri. İlçenin ana arteri konumunda olması dolayısıyla Söğütlüçeşme Caddesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanında. Ancak Kadıköy Belediyesi, camii cemaatinin isteği ile Söğütlüçeşme Camii bahçesinin düzenlenmesi, imam evi yapılması ve dernek binasının yenilenmesi için proje başlattı.

 

Proje kapsamında özellikle cenaze törenlerinde meydana gelen trafik sıkışıklığına çözüm yolları da arayan belediye, camii yanında atıl durumda bulunan parka üstü yeşil ve dinlenme alanı olarak düzenlenecek bir otopark da planladı. İnşaatı başlayan proje ile hem Söğütlüçeşme Camii çevresinde bulunan esnaf özellikle cenazeler sırasında problem olan trafik nedeniyle rahatlatılırken,  hem de cemaatin daha temiz ve yeşil bir alanda ibadet etmeleri sağlanacak.

Kadıköy Belediyesi’nin başlattığı “Rasimpaşa Mahallesi Park Düzenlemesi, İmam Evi, Cami Dernek Binası ve Otopark Yapılması İnşaatı Projesi” ile yıllardır yetkili makamlardan çözüm bekleyen, cemaat, esnaf ve Kadıköylüler rahat bir nefes alacak. Ayrıca Cuma günleri sokağa taşan cemaat, düzenlenecek olan yeşil alanda da  ibadetini de yapabilecek.

 

 

 

Galeri
📆 15 Mayıs 2012 Salı 16:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR