MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Flaş, Genel, Toplum » TOPRAĞIMIN SESİ “ ÇELİK MAVİSİ ”
TOPRAĞIMIN SESİ “ ÇELİK MAVİSİ ”


Seramik Atatürk Portreleri Sergisi

İSTANBUL,8–21 MAYIS 2012

“Birinci”si 19 Mayıs 2010 tarihinde Otokoç – Samsun’da, ikincisi 10 Kasım 2010 tarihinde Batı Birlik Sanat Galerisi Ankara’da, üçüncüsü 14 Aralık 2010 tarihinde İzmir – Konak Belediyesi Eşrefpaşa Dr. Selahattin Akçiçek Kültür ve Sanat Merkezi’nde, dördüncüsü Mart 2011 tarihinde Çankaya Üniversitesi Sergi Salonu Ankara’ da, beşincisi Kentpark AVM Ankara’da, altıncısı Bayındır Hastanesi Kavaklıdere Ankara’da açılan seramik Atatürk portreleri sergisinin yedincisi 8 Mayıs 2012 tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluşacaktır.

 

Seramik sanatçısı Feyhan BAYIK tarafından hazırlanan 20 adet portrenin yer aldığı TOPRAĞIMIN SESİ ’ÇELİK MAVİSİ’ adlı sergi 21 Mayıs tarihine kadar devam edecektir.

 

Doğumunun yüzüncü yılı nedeniyle yapılan UNESCO toplantısında 152 ülkenin imzaladığı bir kararla, çağa damgasını vuran önder olarak kabul edilen Atatürk; ”Uluslararası anlayış,  işbirliği ve barış yolunda çaba göstermiş üstün bir kişi; olağanüstü devrimleri gerçekleştirmiş bir devrimci; sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı; dünya barışının öncüsü; bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, din, ırk ayırımı gözetmeyen EŞSİZ BİR DEVLET ADAMI-TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU” olarak tanımlanmaktadır.

 

Böyle bir tanımlama dünyada başka hiçbir lider için yapılmamış ve bu tanımlamada belirtilen özellikleri onu, bütün dünyada “ASRIN LİDERİ” olarak kabullendirmiştir.

Bir insan doğumundan ölümüne kadar ya bir askerdir,  ya bir devlet adamıdır, ya ekonomisttir, ya çevrecidir, ya sanatçıdır, ya arkeologdur, kısaca bir şeydir. Ama bunların hepsi olabilen Dünyadaki tek lider Mustafa Kemal Atatürk olduğu için Dünyada “Kültür Antropologu” sıfatı verilen tek lider de Mustafa Kemal’dir.

 

Bu koleksiyonu oluşturmaktan gurur duyduğunu belirten sanatçı, eserlerini ülkemizin her noktasına taşımak arzusunda olduğunu ifade etmektedir.

 

📆 08 Mayıs 2012 Salı 15:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR