MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Toplum » İsviçre Belediye Başkanı Cedric: “Ataşehir Belediyesi 3 Yılda Çok Büyük İşler Yapmış.”

İsviçre Belediye Başkanı Cedric: “Ataşehir Belediyesi 3 Yılda Çok Büyük İşler Yapmış.”İsviçre’nin Cenevre kentine bağlı Versoix ilçesinden aralarında belediye başkanı ve meclis üyelerinin de bulunduğu 50 kişilik bir heyet Ataşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

İsviçreli grubu Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi karşıladı. Versoix Belediye Başkanı Lambert Cedric, Meclis Başkanı Enhas Ornella ve belediye başkan yardımcısı Geneceqvand Claude ile meclis üyeleri ve birim müdürleriyle tek tek tokalaşan Battal İlgezdi grupla sohbet ederek, bilgi verdi. İstanbul’un dünyada eşi ve benzeri olmayan bir şehir olduğunu söyleyen Battal İlgezdi, “İstanbul’un en gözde ilçelerinden Ataşehir’de sizleri ağırlamaktan mutluyuz“ dedi.

 

 

Ataşehir Belediyesi’nde incelemeler yapmak ve bilgi paylaşımında bulunmak için geldiklerini söyleyen Versoix Belediye Başkanı Lambert Cedric de şunları söyledi:

“Bizim ilçemizin nüfusu 13 bin. Çalışan nüfusumuz ise 2000–2500 kişi arasında değişiyor. Sizle nüfus olarak kıyaslanamayacak durumdayız. Bizim yasalarımıza göre nüfusu 10 bini geçen bölgeler şehir statüsü alır. 10 binin altında kalanlar köy ya da kasaba. İlçemizde bir alışveriş merkezi ve 4 yıldızlı otel inşaatı başladı. Burada incelemeler yaparken sizden ekonomik kalkınmanızla ilgili bilgilerde almak istiyoruz. Belediyenizin 3 yıl önce kurulduğunu biliyoruz. Buraya gelirken çevreyi gezerek geldik. 3 yılda yaptıklarınızı görmek bizi mutlu etti.”

 

Versoix Belediyesi Meclis Başkanı Enhas Ornella ise eşinin Türk olduğunu belirterek,  İstanbul’un kendisinin ikinci anavatanı olduğunu söyledi. Ornella, “Burada olmaktan çok mutluyuz. İstanbul’a 20 yıl önce geldiğimde bu çok kültürlü eşsiz şehir beni derinden etkiledi. Diğer arkadaşlarımızın da görmesini istedim. Özellikle Ataşehir Belediyesi’ne yakından bakmak istedik” diye konuştu.

İsviçreli gruba Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan bir brifing verdi. Grup daha sonra Ataşehir Belediyesi’ne ait ATAMEM, Ataevleri, Türkan Saylan Tıp Merkezi ve diğer birimleri gezdi.

 

 

Galeri
📆 20 Nisan 2012 Cuma 15:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR