MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum, Yazarlar » Özdeğer Erçinle röportaj!
Yıldırım Onur Erdiren
Yıldırım Onur Erdiren
Tüm yazıları için tıklayınız.
Özdeğer Erçinle röportaj!


Kendinizi okul yıllarından başlayarak tanıtır mısınız?

9 Nisan 1984 İstanbul’da doğdum.İlkokulu Faik Reşit Unat İlköğretim Okulunda,Orta okulu annemin İngilizce öğretmenliği yaptığı Nevzad Ayasbeyoğlu İlköğretim okulunda,Lise eğitimimi de İntaş Lisesinde tamamladım.2002 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünü kazandım ve 2009’da mezun oldum.Şu anda da Yeditepe Üniversitesi Sosyal Birimler Enstitüsü Sanat Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans eğitimime devam etmekteyim.

Müziğe ne zaman ve nasıl başladınız?

Çocukluğumdan beri müzik benim olmazsa olmazımdı.İlkokul son sınıfta annemin müziğe olan yeteneğimi farketmesiyle gitar çalmaya başladım ve ilerki yıllarda şan ve solfej eğitimleriyle de kendimi geliştirdim.Okul hayatım boyunca da gitar,şan ve solfej eğitimim aralıksız devam etti.Ne zaman ki Üniversite eğitimimi tamamladım o zaman müziğe profesyonel olarak devam etmeye karar verdim.

Albüm yapma fikri nasıl oluştu?

Albüm yapmaya karar vermemdeki en büyük sebep müzikle uğraşırken Aşkın Tuna ve Feyyaz Kuruş’la tanışmam oldu. Ve o günden itibaren ‘’AŞK RÜZGARI’’ isimli albümümün ilk adımları atılmış oldu.

Aşk Rüzgarı isimli albümünüzde birbirinden güzel  8 şarkınız bulunmakta .Bu albümde kimlerle çalıştınız?

Bu benim  ilk albümüm. Çok büyük bir titizlikle ve Feyyaz Kuruş,Aşkın Tuna,Alper Arundar,Ayhan Günyıl,Özgür Yedievli,Burak Buluç gibi özel isimlerle çalışarak bu albümü tamamladım.

Albümünüzün adı neden ‘’AŞK RÜZGARI’’ ?

Özenle seçtiğim bütün şarkılarım buram buram aşk kokuyor.Aşk Rüzgarı isimli albümümü dinlediğinizde kimi zaman slow şarkılarımla geçmişte esen bir aşk rüzgarına kapılırken kimi zaman da hareketli, dinamik şarkılarla rüzgarı kuvvetli esen yeni bir aşk hikayesinin eğlenceli dakikalarını hissedeceksiniz.

Çıkış şarkınız ‘’CEKET’’ ile büyük bir beğeni toplamaya devam ediyorsunuz.Sizce ‘’Ceket’’parçasındaki duyguları herkes yaşıyor mu?

Sloganımızda da bahsettiğim gibi ‘’Her yeni Aşk Rüzgarı’nın başlangıcında mutlaka bir ceket hikayesi vardır.’’

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?Hayranlarınızın size ulaşabileceği adresler nelerdir?

Hayranlarım bana  www.ozdegerercin.com  www.facebook.com/ozdegerercin ve www.twitter.com/ozdegerercin  adreslerinden ulaşabilirler.Ve ayrıca şunu özellikle belirtmek istiyorum kardeşim Özberk Erçin’in yapmış olduğu www.ozdegerercin.com Altın Örümcek En İyi Ünlü Web Sitesi kategorisinde finale kalmıştır.Birinci halkın oylarıyla seçileceği için sevenlerimin 30 Mart’a kadar www.facebook.com/altinorumcek adresinden En İyi Ünlü Web Sitesi kategorisinde oy vermelerini özellikle rica ediyorum.Finale kalan ilk 4 arasında olmak bizim için çok güzel çünkü iki kardeş ortak yaptığımız ilk çalışmadan aldığımız ilk başarımız.

 

 

 

📆 05 Nisan 2012 Perşembe 12:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR