MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Caddebostan, Flaş, Genel, Toplum » Kadıköy de Yılmaz’ın yolu sergisi!
Kadıköy de Yılmaz’ın yolu sergisi!


Kadıköy Belediyesi, unutulmaz Sanatçı Yılmaz Güney’i ilk kez sergilenen özel eşyaları, kendi el yazılı orijinal senaryoları, aşk mektupları, özel resimleri ve filmlerden aldığı ödüllerden oluşturulan Yılmaz’ın Yolu Sergisi’ni Kadıköy de açıyor.

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde 31 Mart Cumartesi günü açılacak olan sergi, Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney’in katkılarıyla hazırlandı. Yılmaz’ın Yolu Sergisi’nde Sinemamızın Çirkin Kralı Yılmaz Güney’in gizli kalmış yönlerini açığa çıkaracak aşk mektupları, aile hayatını yansıtan çok özel fotoğrafları ile ölümünden sonra Paris deki cenazesinde çekilen ve ilk kez sergilenen fotoğrafları da yer alıyor.

31 Mart -22 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak sergide, Güney’in Cannes Film Festivali’nde kazandığı Altın Palmiye Ödülü, Locarno Film Festivalinden aldığı Altın Leopar Ödülü, 7 Altın Portakal, 9 Altın Koza, İşçi Sendikaları ödülü,  Yabancı Film Festivalleri ödülleri de sergilenecek. Güney’in İmralı Yarı açık Cezaevinde yaptığı yağlıboya tablosu, evlilik cüzdanı, diplomaları, gözlüğü ve daktilosu ile serginin en önemli parçası olan Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Ödülü’nü aldığında giydiği kıyafeti ile Duvar Filmini çekerken giydiği Mavi Montu da ilgi çekecek.

 

Sanatçı Ara Güler’in objektifinden 7 kare özel fotoğrafın da yer aldığı sergi de Güney’in eşi Fatoş Güney’e yazdığı mektupların orijinalleri de yer alıyor. Güney’in bir çok sanatçı dostunun davetli olduğu Serginin açılışı  Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile Fatoş Güney’in ev sahipliğinde yapılacak.

 

TARİH: 31 MART 2012 CUMARTESİ

SERGİ AÇILIŞI :   SAAT 17.00

YER: Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi

Bağdat Cad. Haldun Taner Sk.

İLETİŞİM : Sedef Narçın 0 533 334 40 10

 

Galeri
📆 29 Mart 2012 Perşembe 16:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR