MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Doğumdan ölüme Üsküdarlılar’a hizmet
Doğumdan ölüme Üsküdarlılar’a hizmet


“Doğumundan ölümüne dek Üsküdarlılara hizmet” sloganıyla hareket eden Üsküdar Belediyesi’nin bu amaçla 2010 yılında kurmuş olduğu Tebrik ve Taziye Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor.

Ortalama olarak her ay 300 doğum ve 200 vefatın gerçekleştiği Üsküdar’da Belediye, ahrete intikal eden vatandaşların aileleri ile bebeklerine yeni kavuşan anne ve babaların ihtiyaçlarını gidermek için aralıksız olarak hizmet veriyor.

Üsküdar Belediyesi Taziye Komisyonu, 2011 yılı içerisinde 1.176 aileye başsağlığı ziyaretinde bulunurken vefat eden kişilerin aile ve yakınlarının faydalanabilmeleri için 1.827 araç tahsisi gerçekleştirdi. Bu araçlardan geçen yıl yaklaşık olarak 42 bin kişi faydalandı.
2010 yılının son çeyreğinde kurulmuş olmasına karşın Tebrik Komisyonu da aynı yılın Ekim, Kasım ve Aralık ayları içerisinde 447 aileye, 2011 yılında ise 1.795 aileye ziyarette bulunarak hem onların sevinçlerini paylaştı hem de bebek bakımına ilişkin kitaplar armağan ederek bilgilendirmelerde bulundu.

Tebrik ve Taziye Komisyonu’nun ziyaretlerine zaman zaman Belediye Başkanı Mustafa Kara da katılarak ilçe sakinlerinin en üzüntülü ya da sevinçli günlerinde yanlarında olmaya gayret gösteriyor. İSTANBUL (İHA)

Galeri
📆 14 Ocak 2012 Cumartesi 10:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR