MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Flaş, Kültür-Sanat » “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” Gecesi…

“Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” Gecesi…“Özel Bölge Hastaneleri TSM” korosu ile Türk Sanat Müziği’nin önemli isimlerinin bir araya gelmesiyle kurulan “Türk Kalp Müziği Korosu”nun 4. konseri; Zekai TUNCA”nın konuk sanatçı olarak katılımıyla, Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti…

 

“Kalp sağlığı ve kalp rehabilitasyonu olgularına dikkat çekmek amacıyla Şef Pınar Yılmaz yönetiminde veOya Celkan‘ın sunumu ile gerçekleşen konserin ilk bölümünde; İsmail Dede Efendi, Hacı Arif Bey, Hacı Faik Bey, Şakir Ağa, Kemani Tatyos Efendi, Kemani Serkis Efendi, Muhlis Sabahattin, Giriftzen Asım Bey, Sadettin Kaynakgibi, Klasik Türk Müziği’nin dev isimlerinin, Atatürk’ün sevdiği besteleri icra edildi. Konserin ikinci bölümünde ise, Klasik Türk Müziği’nin ünlü ismi, devlet sanatçısı Zekai Tunca sahne aldı.

Özel Bölge Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turgut Göksoy; kurum olarak, bölge insanları ve tüm İstanbullularla, sadece verdikleri sağlık hizmetleri nedeniyle bir araya gelmek istemediklerini belirterek; “Öncülük ettiğimiz ve edeceğimiz sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler aracılığıyla da bir arada olmak istiyoruz onlarla… Hastalarımız yorucu toplantılardan ve içinde tıbbi terimler geçen ciddi konuşmalardan; haklı olarak sıkılıyorlar… Ayrıca bu tür çalışmalar kurum içi iletişimimizi taze tutuyor ve tüm ekibimize moral veriyor. Sağlık ve hayat ile ilgili çok hassas bir mesleği icra ediyoruz ve ruhlarımızı zinde tutmamız gerektiğine inanıyoruz. Koromuzun adı bu yüzden Türk Kalp Müziği Korosu.”dedi.

Galeri
📆 23 Kasım 2011 Çarşamba 19:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR