MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet » Sigara kaçakçılığına dev operasyon
Sigara kaçakçılığına dev operasyon


Sigara kaçakçılığına karşı son yılların en büyük operasyonlarından biri yapılarak 15 ilde yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında uluslararası sigara üreticilerinin de bulunduğu şüphelilerin uzun zamandır takip edildiği ve operasyonun bizzat Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanlığı (KOM) tarafından yürütüldüğü öğrenildi.
İstanbul, Ankara ve bazı büyük illerin de aralarında bulunduğu şehirlerde sabah erken saatlerden itibaren 100’ün üzerinde adrese eş zamanlı operasyonlar yapıldı. Çok sayıda polisin katıldığı operasyonda adreslerinde bulunan şüpheliler gözaltına alınarak operasyonun merkezi Ankara’ya gönderildi. Sadece İstanbul’da 22 şüpheli gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne götürüldü. Gözaltına alınanların daha önce yapılan kaçakçılık operasyonlarında ele geçirilen sigaralarla bağlantılı oldukları gerekçesiyle yakalandıkları öğrenildi.

Sigara üreticileri de var

Gözaltı sayısının diğer illerdeki operasyonların tamamlanmasına kadar artmasının beklendiği öğrenildi. Şüphelilerin mal varlıkları ve banka hesaplarının soruşturma kapsamında incelemeye alındığı kaydedildi. Edinilen bilgilere göre gözaltına alınan kişilerden bazılarının uluslararası sigara üreticisi konumunda bulunduğu da öğrenildi.  Gözaltına alınanların tamamı bulundukları emniyet müdürlüğündeki işlemleri tamamlandıktan sonra Ankara’ya gönderilecek.

 

CİHAN

 

📆 24 Eylül 2011 Cumartesi 12:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR