MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Caddebostan, Yazarlar » Kişi başı 20 TL !!
M. Nazım TELLİ

Kişi başı 20 TL !!Gazetede bir haber, haber içinde bir ifade “kişi başı 20TL”

Kartal Belediyesi Büyük Ada Sosyal Tesisleri hizmete açılmış. Açılışa Kartal Kaymakamı Nuh Mehmet Hamurcu, Kartal Belediye Başkanı Opr. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Öğüt, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cemil Ekşi, CHP Kartal İlçe Başkanı Haydar Oğuz, Kartal Belediyesi Başkan Vekili Ergun Öztaner, Başkan Yardımcıları Gülseren Böyüktaş, Ayşe Çiğdem Ertan, Fügen Mavi, Dr. Turgut Mermertaş katılmış. Açılışta basın ve bir gurup Kartallı da yer almış.

Gazetelerde yer alan ifadeye göre tesisin adı “Kartal Belediyesi Büyük Ada Sosyal Tesisi”

Yani:

1-Bu tesis Kartal Belediyesine ait veya Kartal Belediyesi işletiyor.

2-Bu tesis sosyal amaçlı.

Bu iki ifadeyi alt alta koyduğumuzda ortaya çıkan şu: Kartal Belediyesi, halka kar amacı gütmeden, ucuz ve faydalı bir hizmet sunuyor. Kartallı çok az bir ücret ödeyerek denize girecek. Zaten belediyelerin amacı da o değil mi?

Kartal Belediyesi, bir plajı halkın istifadesine sunmak ile iyi bir şey yapmış. Kilometrelerce uzun kıyısı olan Kartal için bir değil, on plaj gerekli. Dün veteriner, Belediye, Yunus,  Nizam plajı, Kum plajı, Havacılar, Karacılar, Tekel gibi plajı olan Kartal’ın plajı olmaması büyük bir eksiklik. 500 bin nüfuslu Kartallının, deniz kıyısında yaşayıp denize girememesi büyük kayıp, denize girmek için çevre il ve ilçelere gitmesi ise yöneticilerin yetersizliği.

Plaj fikrini sonuna kadar destekliyor ve Kartallının İstanbul’da Şile, Bostancı, Adalar ve Tuzla’ya gitmesini kabullenemiyorum. Hatta Balıkesir ve Antalya gibi kilometrelerce yolu kat etmeyi, gelişmekte olan bir ülke için zaman ve para israfı olarak görüyorum.

İstanbul mutlaka plajlarla donatılmalı. Her ilçe yeterince plaj açmalı. Ancak kişi başı 20 TL gibi bir rakam ne belediye hizmetine ne de sosyal tesise yakışmıyor. Kartal Belediye Başkanı ve diğer ilgililer ellerine bir kalem alıp, hesaplasınlar.

Kişi başı 5 TL motor ücreti, kişi Başı 15 TL tesise giriş ücreti, kişi başı 10 TL öğlen yemeği  ile toplandığında: Kişi başı 30 lira olur. Bir aile 5 kişi olsa 150 lira. Sayın Başkan bir gün denize girmenin bedeli 150 lira ise 5 gün denize girsek cebimizden 750 lira çıkar. 600 liraya çalışan ücretli,  800 liraya çalışan işci, 1500 liraya çalışan öğretmen 5 günlük deniz keyfi için 750 lirayı nereden bulur? Bu nasıl  “Sosyal tesis?” Caddebostan plajı: bedava, Tuzla Plajı: bedava.  Kartal Sosyal tesisi 20 lira?

Belediyeler para kazanma yeri değil, hizmet üretme yeridir. Asgari ücretin 600 lira olduğunu bilmiyor musunuz? Kartal’da onlarca fabrika kapalı, binlerce genç işsiz değil mi? Kartal’da sinema bedava, tiyatro bedava, sünnet bedava, konser bedava, havai fişek gösterileri bedava, denize girmek 15 lira. Bu Kartal’a yakışmadı.

Plaja evet. 20 liraya hayır diyor. Kartal Belediyesinin bir an önce bu fiyatı aşağı ya çekmesini bekliyoruz.

Aksi halde Kartal Belediyesi Büyük Ada Sosyal tesisi, bir avuç zenginin tesisi olmaktan öteye gidemez.

Mustafa Telli

 

📆 29 Haziran 2011 Çarşamba 11:15   ·   💬 6 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Kişi başı 20 TL !!” için 6 cevap

 1. metın dedi ki:

  yorumun ve destegınız ıcın cok tşk ederım sonuna kadar katılıyorum yazınıza

 2. burak dedi ki:

  bende katılıyorum.!

 3. recep dedi ki:

  mustafa beyin her yazdıgına katılıyorum ve kendisinide kutlamak isterim.

 4. sibel dedi ki:

  mustafa bey kesinlikle katılıyorum başkanımız bu duruma kesinlikle kayıtsız kalmayacaktır.göstermiş olduğunuz hassasiyetten ötürü çok teşşekkür ederim…

 5. Sahver dedi ki:

  Kesinlikle katiliyorum 2015 fiyatlari daha sacma hep hafta ici fiyati yaziyorlar hafta sonu 25 tl 7 tl yol dort kisilik bir aile dediginiz gini ayda ancak 2 kere mi denize gidicek boyle bir sacmalik yok sozde adi belediye plaji diger ozel plajlarla aralarinda cok kucuk bir rakam oynuyor

 6. umut aydın dedi ki:

  söylediklerinize katılıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR