MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » LÖSEV, hizmet götürebilmek için bağış arsa arıyor

LÖSEV, hizmet götürebilmek için bağış arsa arıyor1998 Yılında ülkemizde ki lösemi-kanser hastası çocuklara ücretsiz tedavi ve eğitim hizmetleri ulaştırmak amacıyla kurulan LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı, 30 çocuğa hizmet götürerek başladığı çalışmalarını bu gün yurt çapında kayıtlı, yaklaşık 8000 çocuğa ve onların olanakları kısıtlı ailelerine hizmetler götürerek sürdürmektedir.

İstanbul ve İzmir’de şubeleri bulunan ve merkezi Ankara’da olan Vakıf yine Ankara’da Türkiye’nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi’nin yanı sıra ülkemizin ve dünyanın ilk ve tek Lösemili Çocuklar Okulu’nu da hizmete soktu. 2010 Haziran ayında yine Ankara’da ülkemizin ve dünyanın ilk Lösemili Çocuklar Köyü’nü kuran Vakıf Marmara Bölgesinde yaşayan çocuklarına da aynı hizmetleri sunabilmek için İstanbul’da okul ve hastane arazisi arıyor.

İstanbul Belediyeleri, Milli Emlak, Valilik ve hayırseverlerden destek bekleyen Vakıf, Marmara Bölgesinde kayıtlı yaklaşık 1000 çocuğuna da aynı imkân ve hizmetleri götürebilmeyi amaçlıyor. Tedavileri devam eden ve maske takan çocukların hijyenik ortamlarda yaşamaları, eğitim almaları gerekmekte. Vakıf çocuklara servislerle evlerinden alınmalarından, beslemelerine dek tüm hizmetleri ücretsiz sunmanın yanı sıra lösemi konusunda eğitimli profesyonel kadrolar ile bu çalışmaları hayata geçirmektedir.

Marmara Bölgesinde yaşayan ve tedavileri devam eden çocuklara eğitimde büyük fark yaratacak bir okul ve hastane arazisi için Vakıf yıllardır birçok kurum ve kuruluşa başvurdu. Henüz olumlu bir sonca ulaşılamadı.

Hayırsever vatandaşların binlerce yavruya hizmet verecek bu tesisler için arazi bağışında bulunması gelecek sağlıklı nesillere yapılacak en büyük yatırım olduğunu bilen Vakıf duyarlı vatandaşlardan destek bekliyor.

LÖSEV Lösemili Çocuklar İlköğretim Okulu

2008 yılında Ankara’da hizmete giren okul 16 dönüm arazi üzerinde hizmet vermekte. 10 Derslikli okulda, uyku odası, fen laboratuarı, resim, müzik, seramik atölyeleri, kütüphane, çok amaçlı salonlar ve yemekhane bulunuyor. Sağlık personelinin de görev yaptığı okul, haftanın 5 günü, 09.00- 15.45 arası eğitim veriyor. 144 öğrenci kapasiteli okulda şu anda 120 çocuk eğitim görüyor. Ana sınıfından itibaren İngilizce eğitimi verilen okulda tüm hizmetler çocuklara ücretsiz olarak sunulmaktadır.

İstanbul İletişim Bürosu
Başa Sok. No:11/3 1.Levent/İstanbul
Tel: 212 268 68 68 Faks: 212 282 65 01
www.losev.org.tr i-losev@losev.org.tr
Lösemili Çocuklar Vakfı
İlkadım Sok. No:14 GOP/Ankara
Tel: 312 447 06 60 Faks: 312 447 68 33
www.losev.org.tr losev@losev.org.tr

Avea-Turkcell-Vodafone ve Tüm Hatlardan 10 TL+2 sms ücretidir. Tüm bankalardan havale ücreti ödemeden 1 TL bağışlayabilirsiniz.

Etiketler: ,
📆 19 Ocak 2011 Çarşamba 12:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR