MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Mekanlar, Toplum » Filizler Köftecisi’nden, Kız Kulesi karşısındaki şubesinin açılışına özel yüzde 50 indirim
Filizler Köftecisi’nden, Kız Kulesi karşısındaki şubesinin açılışına özel yüzde 50 indirim


İstanbul’un Anadolu yakasında 16 yıldır lezzetten taviz vermeden müdavimlerine hizmet sunan Filizler Köftecisi, Kız Kulesi karşısında ikinci şubesini bugün açıyor. Açılışa özel, 5-15 Kasım tarihleri arasında yüzde 50 indirim uygulayan Filizler, tatlarının lezzetini ve yeni mekanını müşterilerinin beğenisine sunuyor.Türkiye’de geçerli olan köfte restoranı anlayışına farklı bir bakış açısı sunmak için hedef büyüten Filizler, bu amaçla yeni yerler açma yolunda aldığı kararı hızla hayata geçirmek için durmaksızın çalışıyor. Üsküdar Kız Kulesi’nin karşısında 2150 metrekarelik bir mekanı satın alan kuruluş, şubenin sadece mutfağıyla değil genel görünümüyle de benzersiz olması için Türkiye’nin en ünlü mimarlık firmaları ile işbirliği yaptı. Filizler Köftecisi, Kız Kulesi şubesi ile Türkiye’de “köfte” denince akla gelen ilk isim olmayı da hedefliyor.

Filizler’de sunulan köftede kullanılan dana eti Balıkesir Gönen’den, kuzu eti ise Trakya Kıvırcık kuzularından elde ediliyor. Filizler Köftecisi’nin kendine has lezzetinin diğer bir faktörü ise hazırlanış süreci; Soğan suyu, soğan, zeytinyağı ve tuzdan oluşan bir sosla terbiye edilen etler, dinlenmeye bırakılıyor. Sabah terbiye edilen ve pişmeye hazır hale getirilen etler ve köfteler mutlaka aynı gün içinde tüketiliyor. Filizler Köftecisi’nin masalarındaki pul biber Kahramanmaraş’tan, çay Rize’den özel olarak getirtiliyor. Turşuları ve tatlıları ise Filizler Köftecisi’nde ve ekibin bir parçası olarak çalışan Rumeli göçmeni hanımlar hazırlıyor.

Menüsünü mekanın açılışına kadar zenginleştirmeye devam edecek olan Filizler Köftecisi, dana bonfile ve dinlendirilmiş bifteği de menüsüne ekledi.Şubede, ev yapımı naneli limonata, zambak, gelincik, menekşe, çilek ve demirhindi şerbetleri ile farklı tadımlar yapılmasına imkan sunulacak.

İSTANBUL(CİHAN)

📆 05 Kasım 2010 Cuma 09:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR