Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Turkuazoo Akvaryum’da Sıra Dışı Kitap Tanıtımı!

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo, 21 Ekim Pazar günü saat 16:00’da ilginç bir kitap tanıtımına ev sahipliği yapacak. Turkuazoo Akvaryum köpekbalıkları ve binlerce sualtı canlısının bulunduğu zengin sualtı dünyasındaşair Burak Ballı’nın  “Sustum” adlı kitabının tanıtımını gerçekleştirecek.

 

 

Uluslararası arenada ilk kitabı ” SESSİZ BEKLEYİŞ” ile ses getiren yazar Şair Burak Ballı, ikinci kitabı ”SUSTUM”uilk defa Turkuazoo Akvaryum’da, köpekbalıkları arasına dalarak okurlarının beğenisine sunacak.

 

Yaptığı su altı şovları ve etkinlikleriyle diğer akvaryumlardan farklılaşan Turkuazoo Akvaryum, yazılarında hayatın tüm gerçek yönlerini kaleme alan Şair Burak Ballı’nın su altı dünyasının edebiyata verdiği ilhamı temsil eden kitap tanıtımına ev sahipliği yapacak. Sualtı kitap tanıtımını basın toplantısı ve imza günü takip edecek.

 

Sosyal paylaşım sitelerinde yüzbinlere ulaşan hayranının beğeni ile okuduğu şiir ve yazıları ile dikkat çeken Ballı;”Tabi yaşamda yaşayan canlı cansız konuşmayan tüm varlıkların dili olmak için sustum” derken, kitabının ilk sayfasında ”Söylenecek her söze cevabı olduğu halde susuyorsa bir insan, sessizliğin sükûnetinde denizler fethedilmiştir” diyerek okurlarını selamlıyor.

 

Yeni kitabında birçok konudaki açıklayıcı deneme yazılarını okurları ile buluşturacak olan Ballı  ”Aşk: Beden toprak olmadan ruhların özgürlüğe kavuşma anıdır.”derkenhem sıradışı kitap tanıtımı hem de düşünce tarzı ve yorumu ile okurlarının bir hayli ilgisini çekeceğe benziyor.

 

Turkuazoo Akvaryum’daki tanıtımı ile okurları ile buluşacak olan Burak Ballı ‘SUSTUM” kitabının sevgi, barış, hak ve adalet üzerine yazılmış bir kitap olduğunu ifade ederek, kitabını “Yaşanılabilir bir Dünya’nın duygu tercümanları”na armağan ediyor.

 

 

Burak Ballı Hakkında:

 

7 Ocak 2011’de okurları ile buluşan Burak BALLI’nın Sessiz Bekleyiş kitabı ‘’Dünya, Sevgi, Barış, Hak ve Adalet üzerine yazılmış 21 yüzyılın toplumsal olaylarını konu alan bir şiir kitabıdır. Dünya ve Türk Edebiyat tarihinde ’Sessiz Bekleyiş’’ şiir kitabının tanıtım filmi hazırlanarak 01.01.2011 tarihin de bir ilk olarak kayıtlara geçmiş ve izleyenlere 2.5 dakikalık bir duygu seli yaşatmıştır.

Şiirlerinde hayatın tüm gerçek yönlerini kaleme alan, internet haber gazetelerinde yer alan köşe yazıları, sosyal paylaşım sitelerinde yüzbinlere ulaşan hayranının beğeni ile okuduğu şiir ve yazıları ile dikkat çeken Ballı’nın bu yayınlanan ilk şiir kitabı.

‘’Aşka dair yazdığım en güzel yazılarım aslında yaşayamadıklarımdı.’’ diyen Burak BALLI , “Ey aşk seni yaşamasam da, seni yaşayanları yaşıyorum” sözü ile aşk dolu en güzel yazılarını okurları ile buluşturdu.

Ayrıca yazarın, kitabın ilk sayfasında ’’ Bedenimden ayrılan ruhumun yazdığı yazıyı düşünmüyorsanız. Beni gördüğünüz gibi düşünüyorsunuz demektir.’’ Şeklindeki sözü kitap severlerin hafızalarında yer ederek ilgi topladı. Burak Ballı’nın Sessiz Bekleyiş kitabını 900’ü aşkın internet sitesinde ve D&R satış noktalarında temin etmek mümkündür.

Burak Ballı’nın ilk kitabından dolayı almış olduğu bazı ödüller:

*Türk Japon kardeşliği onur ödülü
*K.K.C.T Harnup festivali yılın şairi ödülü
*Basın Birliği yılın yazarı ödülü
*13 üniversite 28 ilde imza ve söyleyişi günü

 

İlgili Haberler

Belediye
09 Haziran 2024
Taksim Cumhuriyet Meydanı, Cumhuriyet Müzesi’ne kavuştu!

Cumhuriyet’in ilk modern meydanlarından Taksim Cumhuriyet Meydanı, Cumhuriyet Müzesi’ne kavuştu! Meydanın simge yapılarından Taksim Maksemi, İBB Miras’ın özenli restorasyon ve yeniden işlevlendirme çalışmalarının ardından İBB Cumhuriyet Müzesi olarak kapılarını açtı. Cumhuriyet Müzesi’nin açılışı, 8 Haziran Cumartesi akşamı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen, […]

Eğlence
09 Haziran 2024
Elif Buse Doğan, “Bitti” ile Yeni Bir Dönem Başlatıyor!

Müzik dünyasında adından sıkça söz ettiren ve üretimlerine hız kesmeden devam eden Elif Buse Doğan, yeni şarkısı “Bitti” ile müzik listelerinde iddialı bir çıkış yapmaya hazırlanıyor. Pop türündeki bu duygusal ve sarsıcı şarkının söz ve müziği Ramazan Kızılpınar’a ait olup, düzenlemesi yetenekli müzisyen Çağrı Telkıvıran tarafından gerçekleştirildi. Şarkının büyüleyici atmosferine Mehmet Süzenler’in klarneti ve Doğukan […]

Dünyadan
09 Haziran 2024
10 – 16 Haziran 2024 Astroloji haftalık yorum: 14 Haziran Önemli bir Gün! Yengeç ve Oğlaklar Marsa Dikkat!

10 Haziran haftanın en düşük katsayılı günüdür. 10 Haziranda zayıf fay hatlarında depremler ve olumsuz hava koşulları ve kazaları artabilir. Hafta boyu ve bilhassa 10 Haziranda Yengeç burcu evimize ve sembolize ettiklerine dikkat etmemiz gerekebilir. Hafta boyu Başak ve Balık burcu evlerimiz ise son derece olumlu etkiler alabilir. İşte Hafta boyu en çok konuşulacak transitler: […]

Belediye
09 Haziran 2024
İSKİ Terkos Kültür Evi’ndeki Karne Şenliğinde Doyasıya Eğlendiler

İstanbul Vakfı’nın Dr. Dilek Kaya İmamoğlu’nun fikir öncülüğüyle hayata geçirdiği Büyüt Hayallerini projesi, eğitim yılını tamamlayan çocuklar ve ailelerine eğlenceli bir gün yaşatmak için Karne Şenliği düzenledi. İBB İstanbul Vakfı Genel Müdürü Perihan Yücel,  atölyeler, dans etkinlikleri ve sahne gösterileriyle keyifli vakit geçiren çocukların heyecanına ortak oldu.   2023-2024 eğitim yılının sona erdiği ve karne […]