MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Sağlık, Toplum » MÜ kavgada yaralanan üniversite öğrencisi Çapa’ya sevk edildi
MÜ kavgada yaralanan üniversite öğrencisi Çapa’ya sevk edildi


Marmara Üniversitesi’nin Nişantaşı’nda bulunan İletişim Fakültesi önünde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada 1 öğrenci yaralandı. Vücudunun çeşitli yerlerine aldığı bıçak darbeleriyle yere yığılan öğrenciyi arkadaşları hemen yakınında bulunan Amerikan Hastanesi’ne kaldırdı. Arkadaşlarının sağlık durumu hakkında bilgi edinmek amacıyla hastane önünde toplanan öğrencilere polis müdahale etti. Polise direnen öğrenciler, yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı. Yaralı öğrenci bir süre sonra Çapa’ya sevk edildi.

Nişantaşı’nda bulunan Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi önünde öğle saatlerinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Kavgada Yunus K. İsimli öğrenci bıçakla yaralandı. Yaralı öğrenci arkadaşları tarafından hemen yakınında bulunan Amerikan Hastanesi’ne kaldırıldı. Arkadaşlarının bıçaklandığı haberini alan yaklaşık 30 kişilik öğrenci grubu, hastaneye geldi. Hastane önünde bekleyen öğrenciler, arkadaşlarının durumu hakkında bilgi almak istedi. Bu sırada hastaneye gelen polis ekipleri, hastane önünde bekleyen öğrencilerden bazılarının da kavgaya karıştığı iddiasıyla gözaltına almak istedi.

Polisi karşılarında gören öğrenciler, hastaneden uzaklaşmak istedi. Hastaneden kaçan öğrenciler takviye gelen polis ekiplerinin de yardımıyla ara sokakta bir pasaj önünde durduruldu. Gözaltına alınmak istemeyen ve polise direnen öğrenciler ile polis arasında arbede yaşandı. Çığlıklar ve feryatların yükseldiği gözaltılar sırasında direnen bazı öğrenciler yere yatırılarak ellerine kelepçe takıldı. Polis bazı öğrencileri gözaltına almakta güçlük çekti. Polis aracına götürülen bir öğrenci bir suçlarının olmadığını arkadaşlarının durumunu öğrenmek için hastaneye geldiklerini ve suçsuz yere gözaltına alındıklarını söyledi. Ekip otosu olmaması nedeniyle bir pasaja alınan öğrencilerde bir süre sonra emniyete götürüldü.

Polis, olayların büyümesi ihtimaline karşılık fakülte önünde geniş güvenlik önlemi aldı. Bu arada yaralı öğrenci Yunus K., Amerikan Hastanesi’nden ambulansla alınarak Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Polis, kavgaya karışan öğrencileri yakalamak için çalışma başlattı.

İSTANBUL(CİHAN)

📆 15 Ekim 2010 Cuma 16:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR