Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Maaşlar değişiyor! İşsizlik maaşı, 65 Yaş aylığı, engelli aylığı ne kadar zamlanacak belli oldu!

Yayınlanma:
ABONE OL

Maaşlara gelecek zammı sadece Asgari Ücretli, memur ve emekliler beklemiyor. Türkiye Ocak 2024 tarihinde maaşlara gelecek zammı merakla bekliyor. Peki hangi maaşlar ne kadar olacak?

İşsizlik Maaşı, 65 yaş aylığı, engelli aylığı, kıdem tazminatı, GSS primi ve isteğe bağlı sigorta primleri de zam geliyor. İşte maaşlara gelecek tüm zamlar.

Asgari Ücret 3 aşağı 5 yukarı belli oldu!

Asgari Ücrete gelecek zam 3 aşağı 5 yukarı belli oldu. Bugün Ak Parti başta olmak üzere bir çok hükümete yakın isimler 16.000 TL açıklanacak, Erdoğan 1000 TL zamlandırarak 17.000 tl olacağını duyurmasından sonra uzmanlarda yüzde 50 gibi bir artışla 17 bin küsür olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Hem işçi hem işveren tarafını mutlu etmek mümkün olmadığı için gelecek zamlara herkes razı gelecek.

Hem maaşlara hem ödemelere de zam geliyor. İşsizlik Maaşı, 65 yaş aylığı, engelli aylığı, kıdem tazminatı, GSS primi ve isteğe bağlı sigorta primleri tamamen değişiyor.

İşsizlik maaşına dev zam!

İşsizlik maaşı bildiğiniz üzere yüzde 40’dan az olmayacak ve yüzde 80’i geçemeyecek. İşsizlik ödeneği gelecek zamla birlikte en düşük 8000 TL ve en yüksek 16 bin TL yükselecek.

65 yaş aylığına zam geliyor!

65 yaş üstü vatandaşlara verilen 65 yaş aylığına da zam geliyor. 2024 yılında 65 yaş aylığı 4.000 TL olacak.

Engelli aylığına gelecek zam belli oldu!

Engelli aylığı içinde zam kapıda. Engelli aylığı 3.000 TL ile 4.200 TL arasında değişecek. Engellilik oranına göre 3000 TL ile 4200 TL arasında maaş ödenecek.

Maaşlara gelecek zamlar böyle olurken ödenecek tutarlarda GSS, prim borcu ve kıdem tazminatı ücretleri de artacak.

GSS primleri zamlanıyor!

GSS primleri için için de zam geliyor. 18 yaşını geçmiş sigorta girişi olmayanların ödediği GSS primi 515 TL’ye yükseliyor. GSS primi Asgari Ücretin %3’ü olarak alınıyor.

Kıdem Tazminatına zam!

Çalışanların her yıl için bir asgari ücret tutarında aldığı Kıdem Tazminatı arıyor. Kıdem Tazminatı 2024 yılında 20.000 TL olacak.

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]