Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Bakanlık vatandaşa müjdeyi verdi! Kişi başı 2.146 TL verilecek

Yayınlanma:
ABONE OL

Bakanlıktan vatandaşlara müjdeli haber. Kişi başı 2.146 TL ödeme yapılacak. Çalışma bakanlığı son dakika müjdesini verdi. Bakanlıktan vatandaşlara 2.146 TL ödeme veriliyor.

Çalışma Bakanlığı duyurdu!

Vatandaşlara devlet tarafından tam 2.146 TL destek ödemesi. Türkiye’de emeklilik sisteminde değişikliğe gidiyor. Emeklilik sisteminde yapılacak yeni düzenleme ile vatandaşlara destek verilecek.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından prim desteği!

Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanı Vedat Işıkhan, son dakika yaptığı açıklamayla yeni prim şartı, indirim ve prim desteği konusunda açıklama yaptı. Vedat Işıkhan, ” “Emeklilik sisteminde bazı düzenlemeler yapacağız. Bağkur sigortası olan vatandaşlarımızın emeklilik prim şartında 1800 gün indirim uygulayacağız. Bir de ev hanımlarına emekli olabilmeleri için isteğe bağlı sigorta primlerinde destek vereceğiz. Bu destek aylık prim ödemelerinin üçte biri olacak.” dedi.

İsteğe bağlı sigortalık geliyor!

Özellikle aylardır ev hanımlarının beklediği isteğe bağlı sigortalalık gerçek oluyor. Yasal mevzuata göre bir kişinin emekli olması için prim ödemesi gerekiyordu. Ancak ev hanımları işveren olmayacapı için isteğe bağlı sigorta primi ile emekli olma imkanı verilecek. Aylık prim ödemesi yapılarak ev hanımları bağkur sigortası üzerinden emeklilik şartlarına tabi olacak.

İsteğe bağlı sigorta primi belli oldu!

Bağkur’dan isteğe bağlı sigorta için brüt asgari ücretin %32’sini ödemek gerekiyor. 4.292 TL olarak uygulanan isteğe bağlı sigorta, 2024 yılında zamlanacak. Bundan sonra yeni ödeme yüzde 50 olmak bekleniyor ve 6.438 TL çıkması bekleniyor.

Devletten prim desteği!

Çalışma Baknalığı bugün duyurduğu ödeme de Ev hanımları emekli olmak için isteğe bağlı sigorta primi ödemesi yapacak vatandaşlara 3/1 şeklinde devlet tarafından karşılanacağı duyurdu. 6.438 TL olan prim tutarının 2.146 TL’sini devlet ödeyecek. Şu an devlet 1.430 TL ödüyor.

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]