Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Bütün emekli maaşına yüzde 100 zam! Kök maaşlara seyyanen zam!

Yayınlanma:
ABONE OL

Milyonlarca emekli maaşlara ne kadar zam geleceğini merak ediyor. Maaşlardaki adaletsizliği en çok yaşayan grup emekliler için yeni bir zam formülü ortaya çıktı. Bütün emeklilere yüzde 100 zam ve kök maaşlara sayyanen zam gündeme geldi!

Emekli maaşları ne kadar olacak?

Ocak ayına az bir süre kala Emekli maaşları ne kadar olacak sorusu cevap arıyor. Maaşlardaki adaletsizliğin gündeme geldiği bu günlerde emeklilere yüzde 100 zam isteniyor. Kök maaşlara seyyanen zam yapılmasıyla birlikte yeni maaşlarla ilgili ilk açıklama geldi!

Maaşlarda adaletsizlik etkili oluyor!

Cumhurbaşkanı, Bakan ve Milletvekili maaşları 70 bin ile 150 bin TL arasında olması, emekli milletvekili 69 bin TL ve emekli ve vekillerin 142 bin TL maaş aldığı Türkiye’de maaşlarda adaletsizlik dikkat çekiyor.

Bekçi, polis ve öğretmen maaşların 27 bin ile 32 bin tl arasında değiştiği Türkiye’de en düşük memur maaşı 22.700 TL oluyor. Asgari Ücret 11.402 TL olduğu yerde en düşük emekli maaşı 7.500 TL olarak emeklilere veriliyor!

Emeklilere %100 zam!

En düşük emekli maaşının 10 bin TL ile 15 bin TL arasında olacağı biliniyordu. Bugün ise Ankara kulislerinden bomba bir iddia geldi. En düşük emekli maaşına %100 zam yapılarak 15 bin TL olacağı, diğer emekli maaşlarına gelen zam üzerine 10.000 TL seyyanen zam yapılması için çalışmalara başlandığı duyuruldu.

Emekli maaşı 33 bin TL olması isteniyor!

Emekli federasyonları, Emekli maaşlarıyla ilgili çalışma yapmaya devam ediyor. Şu an için ortalam bir emekli maaşını 33 bin TL olması isteniyor. Bu da maaşlara gelecek zam sonrası seyyanen verilecek paradan geçiyor. Memurlar için verilecek 8500 TL Seyyanen zam, emeklilere de verilirse emekli maaşı ortalama 33 bin TL olması için çalışma yapılacak.

 

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]