Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emeklilere 5.000 TL Ödeme Yapılacağı Tarih Belli Oldu! SSK Bağkur ve Memur Emeklilerine 5 bin TL İkramiye

Yayınlanma:
ABONE OL

Milyonlarca SSK, Bağkur ve Memur emeklisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla hazırlanan 5 bin TL ikramiye paketinden yararlanacak! Bilindiği üzere daha önce açıklanan emekliye tek seferlik 5.000 TL ikramiye müjdesi sadece çalışmayan ve ek iş yapmayan emeklilere ödenmişti. Ancak sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girdi ve talimatlarda bulunarak 5.000 TL ikramiye ödemesinin tüm emeklilere yapılmasını dile getirdi. Çalışmada sona gelindi ve emeklilere 5.000 TLi kramiye ödeneceği tarih belli oldu. Detaylar haberimizde sizlerle…

Milyonlarca SSK, Bağkur ve Memur emeklisine (4A, 4B, 4C) 5.000 TL ek ödeme müjdesinin detayları daha da netleşti. Bilindiği üzere daha önce sadece çalışmayan ve ek işi bulunmayan emeklilere yapılan 5.000 TL ikramiye ödemesinin tüm emeklilere yapılması kararı alınmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vermiş olduğu talimatlar çerçevesinde AK Parti tarafından yapılan çalışma ile konu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na getirilmiş, komisyonun ardından önerge kabul edilerek yasalaşma süreci başlamıştı.

TORBA YASA İLE TÜM EMEKLİLERE 5000 TL İKRAMİYE ÖDEMESİ

Genel Kurul’da, ekonomik düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunda yapılacak teklifinin ilk iki bölümünde yer alan 42 madde kabul edildi.

42. madde çalışan emekli ikramiyesi teklifini kapsamıyor. Kabul edilen maddelerden biri, liman çıkış belgelerinden alınacak harçlara ve cezalara yönelik yeni tarifenin belirlenmesini içeriyor. Vergi borçlarına karşılık gayrimenkul alınmasına ilişkin maddenin uygulama süresi 31 Aralık 2028’e uzatılıyor.

Genel Kurul’da teklifin ikinci bölümünde yer alan maddelerin görüşmeleri tamamlandı. Teklifin görüşmelerine 43’üncü maddeden başlanacak.

EMEKLİYE 5 BİN TL İKRAMİYE NE ZAMAN ÖDENECEK?

Emeklilerin merakla beklediği 5.000 TL ikramiyenin ne zaman ödeneceği sorusu yanıt buluyor. Konuyla ilgili AK Parti Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş’tan açıklama geldi.

Mehmet MUŞ tarafından yapılan açıklamada; “ Kasım ayında 10 milyon 429 bin 922 kişiye 44 milyar 468 milyon 838 bin 223 TL 34 kuruş ödeme yapılmıştır. “ dedi.

Çalışan emeklilere ödenecek ikramiyeden 4 milyon 688 bin kişinin yararlanacağını vurgulayan Muş “ Çalışan emeklilere ödeme yapılması halinde ilave maliyetin ise yaklaşık 23 milyar lira olması beklenmektedir” dedi.

Emeklilere 5.000 TL ikramiye ödenmesi ile ilgili düzenlemenin yer aldığı Kanun teklifinin yer aldığı Torba yasa görüşmeleri halen devam ediyor. TBMM Plan ve Bütçe KOmisyonunda görüşülen teklif Genel Kurul’da oylanıp onaylanacak ardından da RESMİ Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek. Bu aşamadan sonra ödemelerin, 2024 yılına girmeden yani içinde bulunduğumuz 2023 Aralık ayı içerisinde yapılması bekleniyor.

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]