Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye 2 müjde birden! Seyyanen zam ve İkramiyelere dev zam

Yayınlanma:
ABONE OL

Milyonlarca emekliye müjdeli haber! Milyonlarca emekli vatandaşın talepleri dinleniyor. Emekli vatandaşlar maaşlara gelecek zammı merak ederken, Emeklilerle ilgili 2 sürpriz daha çıktı! Emekliler için bayram ikramiyeleri zammı ve Seyyanen zam için adım atıldı!

Emeklilerin yüzü gülecek!

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümet ve bakanlar Emekli maaşlarını iyileştirmek istiyor. Emekli maaşlarında oluşan adaletsizlik artık çığrından çıktığı inanan emekliler maaşlara yüksek zam bekliyor. Özellikle Açlık sınırında olan emekliler maaşları en az açlık sınırına kadar yükseltilmesini istiyordu. Bu konuyla ilgili adımlar atılıyor!

Hükümet atağa geçiyor!

Muhaliflerin Emeklilerle ilgili 8 – 10 milyon sığınmacı ekonomiyi sarsmıyor, emekli işçi köylü esnaf memur sarsıyor sözlerinin paylaşma rekorları kırması üzerine Emekli maaşlarıyla ilgili yapılacak düzenlemeler netleşti. Emekliye seyyanen zam, bayram ikramiyeleri ve en düşük emekli maaşı gibi büyük sürprizler maaşlara yansıtılacak.

Türkiye’nin ekonomik krize girmediğini göstermek için ve memurlara tanınan 8077 TL seyyanen zam emekli maaşları için de verilmesi resmen gündeme geldi. Milletin vekilinin 75.000 TL aldığı yerde Emekliler 7500 TL alması büyük bir sorunu ortaya çıkarttı. Hem emekli hem vekil ise 147 bin TL yakın maaş aldığı Türkiye’de en düşük maaş emeklide kaldı! Emekliler için müjdeler artık uzak dur!

Seyyanen zam geliyor!

Emekliler için 8077 TL seyyanen zam resmen gündeme geldi. Memurlara zammın üzerine verilecek 8077 TL seyyanen zam için emekli maaşlarında seyyanen zam gelmesi artık kaçınılmaz oldu. Miktarı henüz netleşmede emekli maaşlarına 2024 yılında Seyyanen zam verilmesi artık kesin gibi gözüküyor.

Bayram ikramiyelerine zam!

Emeklilerle ilgili en büyük gelişme de yılda 2 kere kesin olarak verilen Emekli ikramiyelerinde geldi. Mecliste Bayram ikramiyelerini emekliye en azından asgari ücret düzeyine çıkartılması görüşülmeye başlandı. Kurban bayramı ve ramazan bayramında verilen Emekli ikramiyesi için en az asgari ücret düzeyine çıkartılması resmen konuşuluyor.

En düşük emekli maaşı Açlık sınırı geçecek!

Emekliye bir müjde de gece yarısı geldi. En düşük emekli maaşı açlık sınırını geçmesi bekleniyor. Türk-İş, Açlık ve yoksulluk sınırını 14.025 TL olarak açıkladı. En düşük emekli maaşı 14.025 TL olması artık kaçınılmaz oldu.

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]