Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Birinci Türk Dünyası STK ları toplantısı Üsküdar’da yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL

Toplantıya Türkiye genelinden üç yüz den fazla STK Dernek, Federasyon, Konfederasyon, Birlik, Vakıf başkan ve yöneticileri, iş dünyası ile siyaset, Spor ve Akademisyenler yoğun ilgi göstererek katıldılar.

Alanında Türkiye’de yapılmış en geniş kapsamlı STK organizasyonu olan toplantı Üsküdar belediye binası mavi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Türkiye’nin farklı il ve bölgelerinden Van, Ankara , Amasya, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Düzce, İzmit, Niğde, Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Samsun, Tokat, Sivas, Erzurum, Gaziantep, Bolu, Balkanlar, Elazığ, Bayburt, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Kars, Mersin, Antalya, Trakya dan gelen Oğuz boyları ve Türkmen dernekleri temsilcileri katıldılar.

Toplantı öncesi katılımcılara Kahvaltı ikramı verildi.. Kahvaltı sonrası divan oluşturuldu. Divana Van dan katılan Bilal YÜCEBAŞ, İzmir Bergama dan katılan Ferdi KILINÇ , Balıkesir den katılan Sırrı Oğuz, Sakarya dan katılan Yaşar Saka, Ankara dan katılan hürriyet Cemal Özkaynak ile Hüseyin KOCA dan oluştu.

Divan başkanı Hüseyin KOCA toplantıyı açtı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından federasyon genel başkanı Harun ÖZDEMİR günün anlamını içeren bir konuşma yaptı.

Kürsüye ev sahibi belediye başkanı Hilmi Türkmen davet edildi. Hilmi Türkmen başkan katılımcıları tebrik ederek günün ve toplantının anlamı üzerine güzel bir konuşma gerçekleştirdi. Hilmi Türkmen e günün anısına ve katkıları için Özbalkangücü Spor ve Kültür Derneğinin formasını Harun ÖZDEMİR verdi.

Hatay Bayındır dernekler federasyonu başkanı Ali Atvur ile Federasyon genel başkanı Harun ÖZDEMİR Hilmi TÜRKMEN başkana Keyfiye hediye ettiler. Keyfiyenin anlamı salona anlatıldı.

Van Küre sünniler derneği başkanı Bilal YÜCEBAŞ salona hitabından sonra Harun ÖZDEMİR e ve Türk Dünyası Kültür Derneği Başkanı Halil Kanak’a Türk dünyasına katkıları için plaket takdim ettiler.

Toplantı birlik başkanlarına sözler verilerek devam etti.

Ali Atvur Hatay bayındır boyu federasyon başkanı, Kartal Elazığlılar derneği ve kartal kültür kardeşliği başkanı Ömer İçmeli, Gebze de TV ve radyoları ile yayın yapan işadamı Kaşif Sahinkesen, Esenyurt Karadenizliler Derneği Başkanı Abdurrahman Ada, Ordu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı, Gazeteci Belgeselci Vedat Yenerer,  Türk Dünyası Derneği Başkanı Halil Kanak, Van Küresünniler Derneği Başkanı Bilal YÜCEBAŞ, Dulkadiroğlu Federasyon Genel Başkanı Ümit Topal, Eskişehir Türkmen Derneği Başkanı Tuncay Kuru, Danışman Binali Ağaç, Sakarya Federasyon Genel Başkanı Yaşar Saka’nın ve söz almak isteyen katılımcıların haziruna hitaplarıyla toplantı devam etti.

Toplantı sonu Üsküdar Belediyesi Valide Sultan gemisinde yemek eşliğinde boğaz turu yapılarak etkinlikler devam etti.

İlgili Haberler

Genel
20 Nisan 2024
KİRA ANLAŞMAZLIKLARININ YÜZDE 80’İ DAVAYA DÖNÜŞÜYOR

Ev sahipleri ve kiracılar arasındaki anlaşmazlıkların çözüme kavuşturulması için hayata geçirilen arabuluculuk sistemiyle Anadolu illerindeki anlaşmazlıkların yaklaşık yüzde 60’ı çözüme kavuşturulurken, büyük şehirlerde bu oranın yüzde 20’lerde kaldığı görülüyor.   Büyük şehirlerdeki kira anlaşmazlıklarının yüzde 80’i davaya dönüşmeye devam ediyor. İLGİLİ HABER Başkan Yıldız’ın yeğeni Doruk Erol Çevik Eskrim Dünya Şampiyonu oldu Türkiye’de özellikle son […]

Eğitim
20 Nisan 2024
Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde Bağımlılık Üzerine Söyleşi

Ülkemiz Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği kapsamında, İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı ve tedavi yöntemleri konularında Prof. Dr. Nevzat TARHAN ile birlikte Kurum Psikologu Nurdan EYÜPREİSOĞLU’nun moderatörlüğünde bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide Prof. Dr. Nevzat TARHAN,  bağımlılık nedir, kişiyi madde kullanmaya iten nedenler nelerdir, bağımlı bir bireyin tedavisi nasıl olmalıdır, bağımlı bir birey ile nasıl […]

Belediye
20 Nisan 2024
Dünyanın Çocukları “Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali” için İBB’de buluştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 farklı ülkeden ‘Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’ için İstanbul’a gelen çocukları, Saraçhane’deki tarihi Meclis Salonu’nda ağırladı. İmamoğlu, aralarında Filistin ve Ukrayna’dan gelen çocukların da bulunduğu katılımcılara, “Dünyanın farklı bölgelerinde yaşanan savaşların, acıların son bulması, Atatürk’ün dediği gibi, yurtta ve dünyada barışın egemen olması için, çocuklardan öğreneceğimiz çok şey var. Dilerim, […]

Çocuk
20 Nisan 2024
Çevreci ve Sanat Sever Öğrencilerin Yaratıcı Çalışmaları 3. Kez Müze Gazhane’de!

 İTÜ GVO Beylerbeyi Yerleşkesi öğrencilerinin geleneksel olarak gerçekleştirdiği Yıl Sonu Resim Sergisi bu yıl üçüncü kez 23 Nisan – 14 Mayıs tarihlerinde Müze Gazhane’de yapılacak. Sergideki çalışmaların bir kısmı ‘’ileri dönüşüm’’ temasına odaklanıyor. Öğrencilerin yaratıcı güçlerini dünyanın geleceği için ortaya koydukları sergi izleyicileri düşündürürken, yaşam ve tüketim alışkanlıklarını sorgulamaları için de ilham verecek. Dünya Bankası’nın […]