Deneme Bonusu

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Maaşlara peş peşe zam açıklaması! Devlet yüzleri güldürecek!

Yayınlanma:
ABONE OL

Devletten peş peşe zam açıklaması. Milyonlarca kişinin beklediği Asgari Ücret, Emekli ve zamlı maaşlardan sonra o ücretlere de zam geliyor. Gece yarısı maaşlara gelecek peş peşe zamlar belli oldu! İşte en düşük emekli maaşı ve 2024 İşsizlik maaşına gelecek zam belli oldu!

2024 İşsizlik maaşı zamlanıyor!

Milyonlarca vatandaşın Asgari Ücret, Memur ve Emekli zammı kadar işsizlik maaşı da gelecek zammı bekliyor. 2024 zamları GSS Primi, 65 yaş aylığı, isteğe bağlı sigorta primleri, engelli aylıklıkları, sosyal yardımlar ve işsizlik maaşı. İşsizlik maaşı alanlara güzel haber geldi.

İşsizlik maaşı asgari ücret oranında zamlandığı açıklanarak en düşük işsizlik maaşı tabanı 8048 TL olarak belirlendi. En yüksek işsizlik maaşı zor olsa da 16098 Tl olarak belirlendi.

Kimler işsizlik maaşı alabilir!

İşsizlik ödeneklerinden yararlanmak isteyenlerin İŞKUR’a başvurmaları gerekiyor. Başvuru yapan kişinin işten çıkartılmış olma şartı, son 3 yılda en az 600 gün sigortalı çalışması ve kişinin iş arama sürecinde olması gerekiyor.

2024 yılında işsizlik maaşı en az 8048 TL olacağı öğrenildi.

En düşük emekli maaşı zamlanıyor!

Türkiye’nin yarısı Asgari Ücret zammı beklerken bir yarısı en düşük emekli maaşını bekliyor. 6 aylık enflasyon oranının 5. ayı bu hafta açıklanacak. Şu an için 4 aylık süreçte bile yüzde 29 zamlanacak maaşlar yüzde 50 üzerine de çıkması yakın.

En düşük emekli maaşıyla ilgili bir zam haberi daha çıktı. Şu an 7500 TL olan en düşük emekli maaşı yüzde 29 zam gelse bile 10000 TL geçmesi bekleniyor. Ancak direk seyyanen zamla En düşük emekli maaşı 12.500 TL olacağı konuşuluyor.

Kabine de belli olacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın refah düzeyinde iyileştirme yapacağız açıklaması sonrası en düşük emekli maaşını daha önc 7.500 TL çıkartacağı gibi 12.500 TL çıkartacağı konuşuluyor. Bir kereye mahsus verilen Cumhuriyet ikramiyesi de Yılbaşında bir kez daha isteseler de o konu şu an için rafa kalkmış durumda.

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]