Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Tüm emeklilere 1 kereye mahsus 1 maaş ikramiye o banka sonrası 2 banka daha katılıyor!

Yayınlanma:
ABONE OL

Milyonlarca emekliye bankalardan peş peşe kampanyalar geliyor. SGK, SSK ve Bağ-kurlu emekliye 1 maaş ikramiyede yeni gelişmeler yaşanıyor. İlk olarak Ziraat Bankasından gelen atak sonrası promosyon ödemeleri düşük olan bankalar yeni zamlarla birlikte 3 yıllık maaş taşımasına karşılık promosyon harici 1 maaş ikramiye vermesi bekleniyor.

Emekli vatandaşlar için güzel haberler geliyor. Milyonlarca emeklinin ekstra gelir sağlayacağı yeni ikramiye iddiaları gerçeğe dönüşüyor.

7500 TL ve üstü emekli maaşı alan tüm emeklilere maaşı kadar 1 maaş ikramiye verileceği Türkiye gündemindeydi. SSK, Bağ-kur, 4C ve EYT’den emekli olan herkesin başvuru yaparak ikramiye ödemesi almasının yolu açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da 5000 TL vererek bir nebze rahatlatığı emekliye devlet bankaları yardımına koşuyor. Toplamda 16 milyondan fazla vatandaş için ikramiye ödemesi geliyor.

Kamu bankaları başlayabilir!

Özel bankalar ve kamu bankaları emekli promosyonu vererek emeklileri bir nebze rahatlatıyordu. 7500 TL’den 10.000 TL’ye kadar emekli maaşına göre Emekliye ek promosyon ödemesi yapılıyordu. Ancak Kamu bankaları bu ödemelere yetişemiyor, neredeyse özel bankaların yarısı kadar promosyon ödemesi veriyordu.

Ziraat Bankası atak yapacağı iddia edilmişti!

Milyonlarca emekliye son bir haftadır Ziraat Bankası maaş kadar ek ikramiye vereceği iddia ediliyordu. Ziraat Bankası büyüme oranları da dikkate alınarak maaşını Ziraat Bankasına getirilenlere promosoyn ödemesi düşük olduğu için maaşı kadar ikramiye ödemesi yapılması planlanıyordu.

Bu haberde etken Türkiye genelinde binlerce çalışanı olan Ziraat Bankası tüm çalışanlarına teşekkür ve tebrik amacıyla 1 maaş ikramiye ödemesi yapacağını açıklamıştı. Ziraat Bankası bu jesti sonrası emeklilere de promosyon ödemesi düşük olduğu için 1 maaş ikramiye verileceği iddiaları vardı.

3 yıllık Emekli maaşını taşıyan SSK, Bağ-kur, memur emeklisi ve EYT’lilere Ziraat Bankası 3 yıllığına kalma sözü verenlere 5000 TL promosyon ödemesi yapıyor.

Ziraat Bankası sonrası Vakıfbank ve Halkbank katılsın isteniyor!

Ziraat Bankası için Bakanlar ve Cumhurbaşkanı 1 maaş ikramiye için nabız yoklamaya başladı. Bankaların durumuyla ilgili bilgi alan Erdoğan, Vakıfbank ve Halkbank’ın da içinde olacağı 1 maaş emekli ikramiyesi için çalışmalara başladı. Sadece Ziraat Bankası değil, promosyon ödemesi düşük olan bankalar 2024 yılında 1 maaş promosyon verebilir.

1 Maaş ikramiye mümkün kılan ise Kamu bankaları özel bankalar kadar promosyon ödemesi sağlayamadığı için Kamu bankaların promosyona atak yapması uzun süredir bekleniyordu.

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]