MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Genel, Manşet, Politika » Vatan Partisi, ABD destekli PKK terörüne meydan okuyoruz

Vatan Partisi, ABD destekli PKK terörüne meydan okuyoruzVatan Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı, Batman’da  verdiğimiz şehitler için terörü protesto etti. Vatan Partisi Kadıköy İlçe Başkanı Osman Erbil, terörün sonlanması için 3 maddelik bir öneride bulundu.

 

Hepimiz Mehmetçiğiz!
Vatanseverlere düşen görev sokağa çıkarak ses vermek, terörü hep birlikte lanetlemektir.

 

Erbil, PKK’nın bitirilmesi için terör bataklığını kurutulması gerektiğini şu sözlerle ifade etti: “Suriye’nin kuzeyinde 2. Bataklık kuruldu. Kim kurdu? ABD. Silahı kim veriyor? ABD.

Bombayı kim veriyor? ABD. Hem de göstere göstere. ABD’yi bölgede caydırmadan, PKK’dan kurtulmak da söz konusu değil. Ne yapıp edip ABD’yi bölgeden göndermemiz gerekiyor.

O zaman yapılacaklar belli. ABD kime düşmanlık ediyor? Türkiye’ye, Suriye’ye, İran’a, Irak’a ve Rusya’ya… Bu 5 ülke güçlerini tam olarak birleştirirse ABD’yi kovarız, PKK’yı ezeriz. Suriye ile aramızı düzeltmenin tam zamandır. Türk ordusu için de, Suriye ordusu için de PKK güvenlik tehditidir, bu iki ordu işbirliği yaparsa ABD ve PKK kaçacak delik arar. Bölgeye huzur gelir.”

 

İNCİRLİK’İ KAPATALIM

Erbil, ikinci olarak İncirlik’in kapatılmasını istedi: “Vatan Partisi ısrarla İncirlik’i ABD’ye kapatalım diyor. ABD bize düşmanlık yaparken, bizim topraklarımızda ne işi var? Bu askeri üssün halen ABD’ye kullandırılması ciddi bir çelişki değil midir? Derhal İncirlik Üssü’nden ABD’yi çıkarmak gereklidir. Hem bu kozumuzu ABD’ye karşı şimdi kullanmayacağız da ne zaman kullanacağız?”

 

HDP KAPATILMALIDIR

Terörü bitirmenin yollarından birinin HDP’nin kapatılması olduğunu belirten Erbil, şöyle konuşru: “PKK’nın insan kaynağı bulduğu, beslendiği yerlerden biri HDP’dir. Çünkü HDP, PKK’nın emrinde, onun siyasal uzantısıdır. Meclis’te PKK’nın siyaset yapmasına izin vererek yanlış yapıyoruz. PKK’nın partisi HDP derhal kapatılmalıdır. HDP asla Kürt vatandaşlarımızı temsil edemez? Neden? Çünkü askerimizi şehit etmekte, bölücülükte Kürdümüzün bir menfaati yoktur. Hele hele Amerikancılıkta hiç yoktur. PKK da HDP de ABD’nin askeri olmuş, ne ilgisi var benim Kürt kardeşimle. Türküyle Kürdüyle hepimiz Türk milletiyiz.”

📆 06 Ekim 2018 Cumartesi 18:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR