MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Kültür-Sanat, Manşet » Coriolanus oyununun galası yapıldı
Coriolanus oyununun galası yapıldı


Coriolanus oyununun galası yapıldı Coriolanus’un galasına yoğun ilgi Coriolanus oyunu beğeni ile izlendi.

Malcolm Keith Kay rejisiyle İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenmeye başlayan Coriolanus’un galası 16 Mart 2017 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Soylu bir savaş kahramanı olan Coriolanus’un, suç işlemediği halde utanç verici duruma düşürülerek, politikacılar ve halk tarafından cezalandırılmasının konu edildiği oyunun galası 16 Mart Perşembe Cevahir Salon 1’de yapıldı.   Sezonun kaçırılmaması gereken yapımları arasında gösterilen oyunda karakterlere, Tolga Evren, Deniz Ulaş Tansel Öngel, Fatih Dokgöz, Ece Okay, Eylem Yıldız, Özgür Yalım, Cengiz Daner, Salih Dündar Müftüoğlu, Deniz Akel, Duygu Sarışın, Ceren Bekdemir, Kutay Şahin, Diren Coşkun, Tamer Serkan Subaşı, Can Albayrak, Burak Öner, Erdem Sazak, Yeğya Akgün, Dinçer Simsar, Kadir Çelik, Mukaddes Kurmuş, Müzeyyen Durgun, Tuğçe Tanıl, Çağla Buldak, Ferhat Akgün, Onur Kurşun, Gökçe Aktaş, Hakan Dülger, Yıltan Kahraman, Ergün Metin, Ozan Yılmaz, Emin Ayanoğlu, Şenol Yaz, Gökhan Yıldırım ve  Name Önal hayat veriyor

 

William Shakespeare’in yazdığı, Özdemir Nutku’nun çevirdiği, Tolga Evren’in yönetmen yardımcılığını üstlendiği ve Malcolm Keith Kay’in de yönettiği, 2015/2016 Tiyatro Sezonunda İKSV Tiyatro Festivali’nde prömiyerini yapmış olan oyunun, galasına birçok sanatçı, gazeteci ve eleştirmen katıldı.

 

Dekor Tasarımını Behlüldane Tor’un, Giysi Tasarımını Medine Yavuz Almaç’ın, Işık Tasarımında Önder Arık’ın ve müzik direktörü olarak Çağrı Beklen’in imzası olan oyun, eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı. Coriolanus oyunu, 2016 / 2017 Sezonunda da Devlet Tiyatroları sahnelerinde temsil edilmeye devam edecek.

📆 17 Mart 2017 Cuma 17:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR