MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Dumlupınar, Etkinlikler, Fikirtepe, Flaş, Merdivenköy, Toplum » FİDEM’ in kuruluşu sevinçle karşılandı
FİDEM’ in kuruluşu sevinçle karşılandı


Kısa adı FİDEM olan Fikirtepe, Dumlupınar, Eğitim ve Merdivenköy mahalleleri sosyal yardımlaşma derneği kuruldu.

Derneğin kurucu başkanı Halil İbrahim Duman’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından yönetim kurulunu tanıttı. Kurucu yönetim kurulu Sami Balta, Muhittin Şahin, Abdülkadir Çelik, Burhan Seyhan ve Cemal Saygılı’dan oluşuyor.

Başkan Duman derneğin faaliyet programını anlatması için sözü yönetim kurulu üyesi Sami Balta’ ya verdi. Sami Balta yaptığı konuşmada “ Sivil toplum örgütü olarak hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bölge sakinlerine tüm sosyal alanlarda yardım çalışmalarını yürüteceğiz.Belediyelerden  imar durumunu takip edeceğiz” diyerek kuruluş amaçlarını anlattı.Kadıköy Belediye başkanı Selami Öztürk’e vekaleten imar müdürü Erol Özyurt “ Büyükşehir belediyesinin 5000 lik planları yaptığını 1000 lik planların birlikte yapılacağını, Şu anda gelişmelerin nasıl seyir ettiğini bilmediğini.” Söyledi.

Katılımcılar “ Size bu bölgenin imar durumu hakkında soru soramayacak mıyız? Siz daha işin başında konudan haberinizin olmadığını dile getirdiniz.”diye tepki verdiler.

 Kendisine söz verilen Ak Parti  ilçe başkanı Muharrem Ödemiş “ Sizlerin yıllardan beri gelen bu sorununuzu biliyoruz. Ben şahsen Büyük Şehir Belediyesinden bu işi takip ediyorum. Büyük Şehir Belediyesi 5000 lik planı yapmış.Kadıköy Belediyesinin 1000 lik planları yapması gerekirken bu planlar yapılmamış.Şimdi Büyük Şehir bu planları da yaptı.Temmuz ayına kadar imar durumunuz askıya çıkacak.Herkes gidip yerinin durumunu öğrenecek.İster kabul edecek.İsterse itiraz edecek.Birilerinin size dediği gibi yerleriniz kimseye peşkeş edilmeyecek.Burada bir rant varsa,bu ranttan sizler istifade edeceksiniz.Muhtarlarınız da biliyor ki ben sizin bu kronikleşmiş meselenizin takipçisiyim.Bu vesile ile FİDEM’in kuruluşunda emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyor,hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” deyince salondan müthiş bir alkış aldı.

CHP adına konuşan Cemal Kimverdi “ Birlikten güç doğar. Böyle Sivil toplum kuruluşlarına ihtiyacımız var. Biz de AK Parti ilçe başkanının dediği gibi buranın imar  olacağız.”dedi.

Kendisinin CHP li olduğunu söyleyen bir hanım” Adımızda Halk var. Ama sizi hiçbir zaman Halkın içinde görmedik” diye tepki verince programı yöneten Sami Balta olaya müdahale ederek konuyu kapattı. Ve polemiğe izin vermedi.

Merdivenköy Muhtarı Nazan Gürkan “ FİDEM’in kuruluşu iyi oldu. Tabi ki birlikten güç doğar.FİDEM’in bölgemize yapacağı katkıları tahmin edebiliyorum.Hayırlı uğurlu olsun” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Dumlupınar Mahallesi muhtarı Ahmet Gediz “ Burada siyaset yapmayacağız. Bu sorun hepimizin sorunu Ak Partisi ile CHP si ile MHP si ile bu sorunu birlikte aşacağız.FİDEM’in kuruluşu mahallelerimizin hayrına olmuştur.Kurucularına teşekkür ediyor,hayırlı olsun diyorum.”diyerek ortamı yumuşatıcı bir konuşma yaptı.

📆 12 Mayıs 2010 Çarşamba 11:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR