MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Toplum » Öztürk: “Baykal kararını gözden geçirmeli”
Öztürk: “Baykal kararını gözden geçirmeli”


Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, bugün istifasını açıklayan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kararını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini söyledi.

Baykal’ın istifa kararından sonra gazetecilere bir açıklama yapan ve Baykal’a kararını yeniden gözden geçirmesi çağrısı yapan Öztürk şunları söyledi:

“Sayın Baykal’ın istifa kararından büyük üzüntü duydum. Birilerinin beklediği, ancak bizim için hiç beklenmeyen bir istifadır. Türkiye de son zamanlarda gelişen olaylara baktığımızda Türkiye de insan haklarının kişi mahrumiyetinin, ev mahrumiyetinin kalmadığını görüyoruz. Deniz Bey ile ilgili komplonun Türkiye için hayati sayılacak bir dönemde çıkarılmış olmasının da çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Herkesin bunu çok iyi tahlil etmesi ve buna göre değerlendirmesi gerektiğine inanıyorum. Birkaç gündür değerlendirme yapıyoruz, vardığımız sonuç şu Sayın Deniz Baykal Türkiye de deneyimli ve bugün demokrasinin insan haklarının Atatürk ilke ve devrimlerinin savunucusu olan geriye kalmış en önemli tek kurumun genel başkanı ve omurgasıdır. Bu omurgayı buradan söktüğünüz zaman Türkiye deki bir çok olayı tasvip edebilirsiniz. Türkiye için baktığımızda da CHP’siz bir Türkiye ve Baykal gibi deneyimli Genel Başkansız bir CHP düşünemiyorum doğrusu. Bu bakımdan  önümüzdeki günler içinde partililer, üzerine düşen görevi yapacaklar ama Sayın Genel Başkan’ın bu kararını da Türkiye için değerlendirmesi ve CHP’nin yol haritasını örgütle birlikte belirlemesini istiyorum. Sayın Genel Başkan kendi açısından olayı değerlendirip karar vermiştir, oysa Türkiye açısından olayın değerlendirilmesi gerekmektedir. Önümüzdeki günlerde tüm siyasi arkadaşlarımızla bir araya gelip bu konuda yapacağımız yolu kamuoyuna bir basın bildirisi ile açıklamayı düşünüyoruz. Mesajımız şu, Sayın Deniz Baykal bu konuyu bir kez daha tekrar gözden geçirmeli. Bu dönemde istifaların değil, Türkiye’nin direnmesini, komplolara boyun eğilmemesi, prim verilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda herkesin bulunduğu mevkide çok ciddi mücadele vermesi gerektiğini düşünüyor ve inanıyoruz. Baykal’ın istifa kararını kendi içinde değerlendirip karar vermiş. Kendi yönüyle bakmış oysa Türkiye açısından olaya bakmak gerektiğimizde, çevremden aldığım mesajlardan Deniz Bey ile Türkiye’nin dengesinin bozulmaması gerektiği görüşleri var. CHP de birilerine meydan boş bırakılmayacak. Deniz Bey’in çizmiş olduğu yola aynen devam edilecek. Biz Deniz Bey’in bu yolculukta CHP’yi yalnız bırakmayacağına inanıyoruz.”

📆 10 Mayıs 2010 Pazartesi 16:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR