MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Kozyatağı, Manşet, Toplum » Kadıköy Belediye Meclisi’nin yeni modern binası açılıyor
Kadıköy Belediye Meclisi’nin yeni modern binası açılıyor


 Kadıköy Belediyesi Meclis Binası ve Kozyatağı Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Tiyatro Salonu 24 Nisan Cumartesi günü CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından açılacak. Yeni meclis binasının ilk toplantısını da 23 Nisan nedeniyle çocuklar yapacak.

 

Son teknoloji ile donatılan yeni bina Türkiye’nin en modern meclis binası. İçinde sergi ve fuaye salonları ile konferans salonlarının da bulunduğu Kadıköy Belediye Meclisi’nin meclis üyelerinin oturacağı ve oy kullanacağı masalar ileri teknoloji ile  dijital sistemli olarak yapıldı. Meclisin,toplantılarını yaptığı Tarihi Şehremaneti Binası da Kadıköy Kent Müzesi oluyor.

Kadıköy Belediyesi Meclisi, uzun yıllar hizmet verdiği Kadıköy Şehremaneti Binası’ndan, yeni yapılan Kozyatağı Kültür Merkezi ve Meclis Binası’na taşınmaya hazırlanıyor. Teknolojinin son imkanları ile donatılan 4 katlı Kozyatağı Kültür Merkezi ve Belediye Meclis Binası, 24 Nisan Cumartesi günü  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın katılacağı görkemli bir törenle açılacak. Yeni meclis binasındaki ilk oturumu da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  nedeniyle çocuklar yapacak. Baykal’ın da izleyeceği bu meclis oturumunda çocuklar özel gündemlerini tartışacaklar.

Kozyatağı Buket Sokak’ta  temeli 24 Mayıs 2008’de CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından atılan Kozyatağı Kültür Merkezi’nin hizmete girmesiyle de Kadıköy, Süreyya Operası, 19 Mayıs Kültür Merkezi, Barış Manço, Halis Kurtça  ve  Caddebostan Kültür Merkezlerinden sonra yeni bir kültür merkezi daha kazanmış olacak. Toplam 4 katlı inşa edilen Kozyatağı Kültür Merkezi ve Belediye Meclis Binası Tesisleri’nde 1 adet meclis salonu, 1 adet 200 kişilik konferans salonu, 3 adet 90’ar kişilik toplantı salonları, 2 adet parti grup odası, 1 adet komisyon odası, günlük ihtiyaçların karşılanabileceği mekânlar ile açık ve kapalı otopark bulunuyor. Kompleksin Meclis Binası kısmında meclis katı fuayesi ve konferans katı fuayesi, Kozzy Alışveriş Merkezi tarafında ise  400 kişilik Gazanfer Özcan Tiyatro Salonu,  alt ve üst fuayeleri ile sergi alanları bulunuyor.  

”Akıllı bina” olarak tasarlanan meclis binasının Meclis Salonu’nda Türkiye’nin en modern Meclis Salonu bulunuyor. Otomasyon kontrollü bina ısıtma ve soğutmasının yanında kablosuz internet sisteminin bulunduğu Meclis Salonu’nda konuşmacı takip eden ve yansıtan kamera sistemlerinin yer aldığı Salonda, meclis üyelerinin oturup oy kullanacağı masalar da dijital sistemli olarak yapıldı.

Yeni Meclis Binası’nda  200 kişilik bir konferans salonunun dışında 90 kişilik 3 ayrı toplantı salonu daha bulunuyor. Simultane tercüme odalarının da yar aldığı Meclis Binası, Türkiye’nin en Modern Meclis Binası olarak adlandırılıyor.

 

Kadıköy Belediyesi Gazanfer Özcan Tiyatro Salonu da perdelerini açıyor

Kozzy Alışveriş Merkezi’nin içinde bulunan Kadıköy Belediyesi Gazanfer Özcan Tiyatro Salonu da perdelerini 24 Nisan akşamı açıyor. 17 Şubat 2009’da yitirdiğimiz usta oyuncu Gazanfer Özcan’ın adının verildiği 400 kişilik salon tiyatro oyunlarının dışında konserlere, konferanslara da ev sahipliği yapacak.

Galeri
📆 22 Nisan 2010 Perşembe 16:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR