MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Sağlık » Diyabetli Çocuklar Yaşamlarını Renklendiriyor…
Diyabetli Çocuklar Yaşamlarını Renklendiriyor…


Sağlık ürünleri ve ilaç geliştirilmesi ve üretilmesi alanında faaliyet gösteren dünya şirketi Abbott’un, Diyabet Ürünleri Grubu, Abbott Diabetes Care, “En Renklisini Sen Yap” adlı, kan şekeri ölçüm cihazı ön yüz tasarım yarışması düzenliyor.

Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği, Diyabetle Yaşam Derneği, Türk Diyabet Cemiyeti ve Türkiye Diyabet Vakfı’nın destekleri ile düzenlenen yarışmaya 6-18 yaş arasındaki diyabetli çocuklar ve gençler katılacak. Abbott Diabetes Care, ödül kazanan desenleri kan şekeri ölçüm cihazına uygulanacak şekilde üretecek.

Diyabet konusunda farkındalık yaratmayı, diyabetli çocukların ve gençlerin kendilerini ifade edebilmelerine olanak tanımayı ve tip 1 diyabetten etkilenen gençler ve ailelerini birleştirmeyi amaçlayan yarışma, gün içinde sürekli kullandıkları, yaşamlarının bir parçası olan kan şekeri ölçüm cihazlarına renk ve eğlence katmayı planlıyor.

“En Renklisini Sen Yap” yarışması 6-11 ve 12-18 yaş kategorilerinde düzenleniyor. Son katılım tarihi 30 Eylül 2009 olarak belirlenen yarışmanın iki kategori için de ödülleri 1000.-TL, 750.-TL ve 500 TL olarak belirlendi. Ödül töreni Kasım 2009’da gerçekleştirilecek yarışmanın kazanan dizaynları ayrıca Abbott Diabetes Care Optium Xceed şeker ölçüm cihazının ön yüzüne adapte edilecek şekilde üretilecek.

Yarışmaya katılım için, koordinasyon noktaları oluşturularak iletişim kolaylığı sağlanmaktadır. Başvuru formlarına www.enrenklisinisenyap.com web sitesinden, Türkiye Diyabet Vakfı’nın 0212 296 05 04 no’lu telefonundan, Abbott ücretsiz danışma hattı olan 0800 261 7504 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca başvuru formu talebiniz ya da her türlü soru ve bilgi için basvuru@enrenklisinisenyap.com ve turkdiab@turkdiab.org mail adreslerine de başvurabilirsiniz.

Ülkemizde 40.000 civarında Tip 1 diyabetli bulunuyor. Çoğunlukla diyabetle çocukluklarında tanışan bu kişiler, diyabetle büyüyor ve diyabetle yaşamayı öğreniyor. Kendi kendine bakım bilgisi edinen çocuklar, kan şekeri düzeylerini izlemeyi ve iyileştirmeyi, kendi kendine tedaviyi, insülin dozlarını ayarlayabilmeyi, diyabet komplikasyonlarından korunmayı, bağımsız olmayı, sosyal yaşamda kendine güvenmeyi ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeyi başarıyor.

Kan şekeri ölçümünü kolaylaştırmak için ürünler geliştirilen Abbott Diabetes Care, kullanımı daha rahat, ölçüm için daha az kan gerektiren ve daha hızlı sonuç veren kan şekeri ölçüm sistemleri sunmaktadır.

Merkezi ABD, California’da bulunan ve ülkemizde Optium markası ile öne çıkan, Abbott Diabetes Care, hastane ve hasta kullanımına yönelik kan şekeri ölçüm cihaz ve çubukları, kan keton test çubukları ve hasta takip sistemlerinden oluşan ürün grubunu tasarlamakta, geliştirmekte ve üretmektedir.

Diyabeti takip etmeye ve düzenlemeye yarayan ürünler geliştirmenin yanısıra, Abbott Diabetes Care ayrıca, diyabetli insanlara, sağlıklı ve aktif bir hayat sürdürebilmeleri için yardımcı olacak konularda eğitimler vermeye odaklanmıştır.

Etiketler: , ,
📆 31 Ağustos 2009 Pazartesi 16:44   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Diyabetli Çocuklar Yaşamlarını Renklendiriyor…” için bir cevap

  1. Adem Aydemir (DAVACI) dedi ki:

    AYRICA ELİMİZDE KAN ŞEKERİ ÇUBUKLARI İLE İLGİLİ ÇOK SAYIDA UYGULANAN İŞLEMİN YÜRÜTÜLMESİNİN DURDURULMASIVE İPTALİNE DAİR YARGI KARARI BULUNMAKTADIR. ANCAK İDARİ MERCİLER BU KARARI UYGULAMAMIŞLAR, UYGULANMASINI İSTEYEN DAVACIYA DİSİPLİN CEZALARI VERMİŞLERDİR.ELİMİZDE BUNA DAİR ÇOK SAYIDA BELGE BULUNMAKTADIR.İSTEYEN OLURSA VERİLEBİLİR. ADEM AYDEMİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR