MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi, Flaş, Toplum » En Çok Açik İş İstanbul’da

En Çok Açik İş İstanbul’da 

2013 yılının en çok aranan mesleklerini açıklayan İŞKUR’un verilerine göre işverenler vasıf gerektirmeyen mesleklerde daha fazla eleman arıyor.

 

Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı, İŞKUR’un 2013 yılı Ocak-Ekim dönemi verileriyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada 2013 yılının en çok aranan meslekleri ve açık iş sayılarıyla ilgili bilgi verdi. 2 bin 957 meslekte toplam 1 milyon 250 bin 497 kişilik açık iş olduğunu belirten Yazıcı, en fazla açık iş talebinin ise 374 bin 916 kişiyle “beden işçisi(Genel)” mesleğinde olduğunu söyledi. En çok eleman talep edilen  ilk 10 mesleği de açıklayan Yazıcı, “Beden işçisi (genel) mesleğini sırayla temizlik görevlisi, satış danışmanı, beden işçisi(temizlik), güvenlik görevlisi, makineci(dikiş), garson (servis elemanı) ve büro memuru(genel) en çok aranan meslekler arasında yer alıyor” dedi.

 

İllere göre açık iş sayılarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Yazıcı, İstanbul’un diğer illere göre açık ara önde olduğunu bildirdi. 306 bin 104 kişiyle birinci sırada yer alan İstanbul’u 79 bin 994 kişiyle İzmir ve 55 bin 406 kişiyle Ankara’nın izlediğini kaydeden Yazıcı, “Ankara’yı sırayla Antalya, Bursa, Kocaeli, Adana, Tekirdağ, Mersin ve Sakarya illeri izliyor. En az açık iş talebi olan illerimiz ise 564 kişiyle Hakkari, 710 kişiyle Tunceli, 914 kişiyle Ardahan” diye konuştu.

 

 

Etiketler: , , , ,
📆 04 Aralık 2013 Çarşamba 11:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR