MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Öğrenciler Onlıne Deneme Sınavı İle Seviyelerini Ölçüyor
Öğrenciler Onlıne Deneme Sınavı İle Seviyelerini Ölçüyor


Türkiye’de ilk kez bir dershane tarafından liselere hazırlık seviyesinde ücretsiz uygulanan online deneme sınavları öğrencilerden ilgi gördü.
Uğur Dershaneleri tarafından uygulanan online deneme sınavlarına Türkiye’nin tüm bölgelerinden öğrenciler büyük ilgi gösterdi. 21-22 Kasım tarihlerinde iki oturum olarak gerçekleştirilen sınavlar ile lise ve üniversiteye hazırlık öğrencilerinin istedikleri yerden katılabileceği deneme sınavı dönemi de başlamış oldu. İlk olarak lise hazırlık seviyesinde uygulanan online deneme sınavlarına katılmak isteyen öğrenciler, www.hurriyet.com.tr/egitim adresinden diledikleri sınavı ya da tüm sınav paketlerini edinerek belirlenen tarih ve saatlerde hazır bulundu. ‘Merkezi Sistem Ortak Sınavları’ müfredatına uygun olarak hazırlanan sorular, gerçeğe en yakın modellerle şekillendi.
Eğitimde fırsat eşitliği oluşturmayı hedefleyen online deneme sınavlarına giren öğrenciler, Türkiye’nin her bölgesindeki öğrenciler ile aynı anda sınava katılarak seviyelerini karşılaştırma imkanına da sahip oluyor. Sınav sonunda online olarak ulaşılan karne ile öğrenciler hem bulunduğu bölge içinde hem de Türkiye genelinde sıralamalarını görecek ve başarılarını ölçme olanağı bulacak. Ayrıca öğrenciler, online deneme sınavları sistemindeki ‘Uzmana Sor’ bölümünde sınav sistemi, sınav kaygısı ve test çözme teknikleri gibi soruları rehber öğretmenlere sorabilecek. Rehber öğretmenler, öğrencilerin sınav sonuçları ve bir sonraki deneme sınavına nasıl hazırlanmaları gerektiği konusunda da destek olacak.
Online deneme sınavlarına katılan 8. sınıf öğrencisi Pınar Barutbaş, “Bu sınavın kendi adıma oldukça verimli geçtiğini söyleyebilirim. Online deneme sınavı sayesinde gerçek sınava en yakın soru tarzlarını gördüm ve bu sayede kendimi Merkezi Sistem Ortak Sınavları öncesi test edebilme olanağı buldum. Ayrıca gerçek sınav öncesi eksiklerimi görüp konuları tekrar edebilme şansım oldu. Bu nedenle bu sınavın sınava katılan herkes için bir avantaj olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.
8. sınıf öğrenci velisi Esin Karaefe ise online sınavlarla ilgili olarak, “Çocuğumuz test kitaplarından birçok test yapıyordu, fakat bilgisayar ortamında sınav yapmak kendisine çok cazip geldi. Ayrıca sınav sonucunda bir sıralama yapılacak olması çocuğun başarısını ölçeceği için sınavı daha kıymetli yapıyor. Uğur’a böyle bir imkanı sunduğu için bir veli olarak teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , ,
📆 23 Kasım 2013 Cumartesi 13:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR