MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Ses Duvarını Aşan İlk İnsan İstanbul’da
Ses Duvarını Aşan İlk İnsan İstanbul’da


Ses duvarını aşarak bir ilke imza atan Avusturyalı ekstrem sporcu Felix Baumgartner, Brand Week İstanbul kapsamında Türkiye’ye geldi.
Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Brand Week İstanbul kapsamında Türkiye’ye gelen Felix Baumgartner düzenlediği basın toplantısında hakkında merak edilenleri cevapladı. Basın toplantısı esnasında moderatörün, “Atlayış sırasında yanınıza bir otostopçu almayı düşündünüz mü?” sorusu üzerine Felix Baumgartner’ın, “Etrafıma çok bakındım. Ancak kimseyi göremedim” cevap vermesi salonda kahkahalara neden oldu. Bir sonraki planının ne olduğu sorusuna ise Baumgartner , “Bu atlayış benim için çok üst düzey bir işti. Atlayışı gerçekleştirdiğim takdirde emekli olacağımı ifade etmiştim. Bu saatten sonra helikopter pilotluğu yapmak istiyorum” diye karşılık verdi.
Kırdığı rekorun egale edilmesi durumunda tekrar atlayıp atlamayacağının sorulması üzerine Baumgartner, “Bu rekorun egale edilebileceğini düşünmüyorum. Bunu gerçekleştirmek için çok uzun bir süre çalıştık. Büyük bir hazırlık yaptık ve gerçekleştirdik. İnsanlar her zaman bu atlayışı hatırlayacak” ifadelerini kullandı.
Bir süre önce Tom Cruise’la tanıştıklarını ifade eden Felix Baumgartner, “Tom’la uzun süre sohbet ettik. Bu atlayışı film yapabileceğimize dair fikir paylaştık. Ama sadece konuşma olarak kaldı bu aramızda. İlerleyen günlerde ne olur bilemeyiz. Ancak bu atlayış bir film yapılırsa eğer Felix Baumgartner rolünü oynayacak birisi varsa o da benim” diye konuştu.
Atlayış sırasında ölüm korkusu yaşamadığını vurgulayan Baumgartner, “Bu atlayışa çok iyi hazırlandık. Bütün güvenlik önlemleri alındı. Kullandığım bütün cihazlara üst düzeyde hakimdim. Türbülansa girdiğim anda bile beni hayatta tutabilecek ekipmanlara sahiptik. Atlayış sırasında veya öncesinde ölümü hiç düşünmedim” dedi. İSTANBUL (İHA)

📆 14 Kasım 2013 Perşembe 17:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR