MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » Okan Üniversitesi’nden yine bir ilk!
Okan Üniversitesi’nden yine bir ilk!


“İngiltere ve İtalya’dan Çift Sertifikalı

Profesyonel Aşçılık Eğitimi”

 

Türk Yükseköğrenim hayatında yeniliklerin öncüsü olan Okan Üniversitesi, geleceğin şef aşçılarını yetiştirmek için Dünyadaki saygın aşçılık okullarıyla işbirliği yapıyor. Okan Üniversitesi Mutfak Sanatları Merkezi’nin “Profesyonel Aşçılık Sertifika Programı”nı başarıyla tamamlayan adaylar, Buckingham Sarayı’nın yeme-içme operasyonlarını yöneten West London ve İtalya’nın en tanınmış aşçılık okulu APICIUS’un AB ülkelerinde geçerli sertifikalarına sahip olacaklar.

 

Aynı  anda 100 öğrencinin eğitim görebildiği 1000 metrekarelik alan üzerine kurulu Türkiye’nin en büyük gastronomi uygulama mutfağı ve restoranı O’Mutfak ile Gastronomi alanında çığır açan Okan Üniversitesi, geleceğin şef aşçılarını yetiştirmek amacıyla farklı çalışmalar da yürütüyor. Üniversitenin Kadıköy Kampüsü’nde faaliyetlerini sürdüren Okan Üniversitesi Mutfak Sanatları Merkezi, üniversite öğrencilerinin yanında 18 yaşını dolduran ve gastronomiye gönül vermiş herkesin katılabileceği eğitim programlarıyla dikkat çekiyor.

Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi Bölümü’nün uzman akademisyenleri tarafından verilen “Profesyonel Aşçılık Sertifika Programı”, kariyerine yeme-içme sektöründe profesyonel aşçı olarak devam etmek isteyenlere hitap ediyor. 18 yaşını aşmış tüm adayların başvurabileceği 8 aylık eğitimi Aralık ayında başlayacak. Programda toplam 16 kişilik kontenjan yer alıyor.

 

 

profesyonel-ascilik

Beş yıldızlı otel ve lüks restoranlarda staj imkanı

 

İlk 4 ay boyunca yoğunlaştırılmış uygulamalı eğitimlere tabi tutulacak öğrenciler, programın ikinci 4 aylık periyodunda ise beş yıldızlı otellerde ve lüks restoranlarda zorunlu staj yapacaklar. Eğitimin sonunda katılacakları sınavın ardından mezun olacak öğrenciler, İngiltere’de gastronomi alanında en ünlü ve başarılı üniversiteler arasında yer alan University of West London ile İtalya’nın en iyi aşçılık okulu olarak kabul edilen APICIUS International School of Hospitality’nin sertifikalarına sahip olacaklar. West London, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in katıldığı etkinliklerdeki yeme-içme operasyonunu yürütmesiyle adından söz ettiriyor.

Böylece Türkiye’de ilk kez iki farklı yabancı üniversitenin de sertifikasına sahip olacak mezunlar, AB ülkelerinde de geçerli olacak çift sertifikayla gastronomi alanında kariyerlerini en iyi şekilde geliştirme fırsatı yakalayacaklar. Programa katılmak isteyen adayların hafta içi ya da hafta sonu gruplarından birinde yer alabileceği programla ilgili tüm detaylar msm.okan.edu.tr adresinde yer alıyor.

 

📆 14 Kasım 2013 Perşembe 10:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR