MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » İhlas Kolejinde Mental Aritmetik Şovu
İhlas Kolejinde Mental Aritmetik Şovu


Mental aritmetiğin anavatanı Çin’den ülkemize gelen Prof. Dr. Xu Si Zhong ve ekibi, İhlas Koleji Marmara Evleri Kampusü’nde öğrencilerle bir araya geldi.
Ez Count China markasıyla ülkemizde bulunan ekip, sayılarla yapmış oldukları aritmetik şovuyla öğrencilerden alkış aldı. İki ve üç basamaklı sayıların hatta ondalık sayılarla toplama, çarpma ve bölme yapan ekip üyeleri Ez count metodu ile bu işlemlerin ne kadar kolay olduğunu öğrencilere gösterdi. Öğrencilerin söyledikleri sayıları hesap makinesinden daha hızlı bir sürede hesaplayan ekip üyelerinin yaptıkları karşısında öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Öğrencilerine seslenen Özel Marmara Evleri İhlas İlk ve Ortaokul Müdürü Sebahattin Kazaz, bu işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenebileceklerini belirterek, “Bu gösteri sizlere beynimizi nasıl geliştirebileceğimizi gösteriyor. Var olan kapasitemizi artırdığımızda ortaya çıkan sonucu şu anda görüyorsunuz” dedi.
Çin’den gelen ekibin programının ardından sözlerine devam eden Kazaz, Ez Count China ile çözüm işbirliği yaptıklarını söyledi. Öğretmenlerinin bu metodu öğrenerek öğretici pozisyonuna geçtiğini belirten Kazaz, okullarında da bu metodu uyguladıklarını dile getirdi.
Kazaz’ın sözlerinin ardından Ez Count’un kurslarına katılarak sertifika almaya hak kazanan İhlas Koleji öğretmenlerine Prof. Xu Si Zhong tarafından sertifikaları verildi. Okul müdürü Kazaz da, Prof. Xu Si Zhong’a çiçek takdim etti.
IQ artışı, dikkat ve hafıza geliştirme, düşünme becerilerinden kıvraklık gibi birçok kazanımı bulunan Ez Count metodu, 80’li yıllardan bu yana Çin’de kullanılıyor. Metodun yaygınlaşmasıyla Çin ve Malezya’da Ez Count Metodu ilköğretim okullarında zorunlu ders olarak okutulmaya başlandı.
İSTANBUL (İHA)

📆 06 Kasım 2013 Çarşamba 15:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR