MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi » Ekonominin Gündemden Düşmesinden Endişeliyiz

Ekonominin Gündemden Düşmesinden EndişeliyizTürkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu, kısa adıyla TÜGİK Genel Başkanı Hazim Sesli yaptığı basın açıklamasında:

“İşsizlik rakamlarında yukarıya doğru bir yöneliş, bu süreci yakından takip eden iş dünyası olarak bizleri oldukça memnun etmektedir. 2008 yılı sonu itibarı ile etkisi altında kaldığımız küresel finansal krizin etkilerinin azalmaya başladığı, gelişmiş ülkelerden gelen olumlu sinyallerle kendini zaten göstermekte idi.

Gelişmiş ülkelerde başlayan ve hızla yayılan ekonomik krizin, bu ülkelerdeki iyileşmeler neticesinde aşılmaya başlayacağının bilincindeyiz. Ki; gelinen nokta bu sürecin de başladığını bizlere göstermektedir. Ancak, Türkiye’de gündem çok çabuk değişmektedir. Ekonominin Türkiye gündeminin ilk sıralarındaki yerini koruyup koruyamaması bizleri endişelendirmektedir. Aksi bir durum; ekonomimizde yukarı doğru başlayan iyileşme sürecine olumsuz etki yapacaktır.

Bilindiği gibi Hükümet açıkladığı teşvik paketleri ile piyasalarda güven ortamının oluşmasına katkıda bulunmuştur. Ancak, yatırımcılar henüz açıklanan paketlerin uygulanabilirliğini görebilmiş değillerdir. Bunu görmek paketin daha iyi anlamlandırılmasına yardımcı olacak ve yatırımların şekillenmesine büyük katkı sağlayacaktır. Bizler inanıyoruz ki, bu uygulamaların somut anlamda hayata geçmesi ile birlikte işsizlik rakamlarımızda daha somut ve olumlu göstergeleri görmeye ve hissetmeye devam edeceğiz.

Başta Uşak olmak üzere birçok ilimizden gelen veriler ve haberler, Türkiye’nin de krizden çıkış sürecine girdiğinin, yavaş da olsa, bunu yaşadığının birer sinyalidir. Zincirleme bir etki ile kartopu misali tüm sektörler bu iyileşmeyi hissedecek ve 2010 yılının ilk aylarından itibaren de ekonomide yeni bir dönemin yaşanacağı günleri göreceğiz” dedi.

Etiketler: , , ,
📆 19 Ağustos 2009 Çarşamba 10:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR